Metal Gear Solid: Peace Walker to druga z kolei część cyklu Metal Gear Solid, jaka udostępniona została posiadaczom konsoli PlayStation Portable. Tytuł ten stanowi rozwinięcie wydarzeń z trzeciej części serii - Metal Gear Solid 3: Snake Eater, jaka w 2004 roku została wydana na konsolę PlayStation 2. Nad grą po raz kolejny czuwa Hideo Kojima wraz z deweloperami ze studia Kojima Productions.

Fabuła Metal Gear Solid: Peace Walker przenosi nas w rok 1974 i przedstawia tym samym dalsze losy Big Bossa, jaki w poprzedniej odsłonie serii został oszukany przez rząd. Realia nie napawają optymizmem - daleka od stabilizacji sytuacja polityczna i gospodarcza, do tego ryzyko wybuchu wojny atomowej zmusza ludność do wzięcia spraw związanych z życiem we własne ręce. Jedynym miejsce, jakie może zagwarantować spokój i w miarę normalne życie jest baza Outer Heaven.

Hideo Kojima zadbał o odpowiedni, uwielbiany przez fanów sposób prowadzenia akcji. Wachlarz ruchów obejmuje chociażby skradanie, czy też cichą eliminację przeciwników pojawiających się na naszej drodze

Więcej na gamelobby.pl