Trend na metal trwa nadal i ma się dobrze. Co więcej, wychodzi z cienia – do tej pory metaliczne akcenty proponowano nam w wersji wieczorowej, natomiast teraz, metaliczny akcent śmielej wychodzi na światło dzienne.
Metaliczny look można dowolnie intensyfikować: od małej dawki w postaci metalicznego lakieru od Chanel z kolekcji na jesień 2011 Le Vernis, przez metaliczne torebki i biżuterię, aż do metalicznych koszulek czy spodni.

 

chanel_le_vernis_400

Ciekawą koszulkę z metalizowanej skóry proponuje Acne (za bagatela 770£). Tańsze odpowiedniki znajdziemy z łatwością w większości sieciówek.

metal_acne_400


Metallic trousers znalazły się w kolekcjach większości marek: od Alexa Wanga, Balmain, przez Moschino, po River Island i Zarę. Propozycje różnią się od siebie krojem – do dyspozycji mamy rurki, cygaretki i proste nogawki. Wszystkie propozycje łączy materiał, błyszczący złotem lub srebrem.
Dla niezdecydowanych: metaliczny trend to nie tylko jednosezonowy wydatek – patrząc na przyszłoroczne, wiosenne kolekcje projektantów, metal w modzie na razie będzie nie do złamania.

diesel1_400

 

diesel2_400

diesel3_400

autor: Katarzyna Kałwak