Premiera: 4 marca (środa) o godz. 19:00
Emisja kolejnych odcinków od poniedziałku do piątku o 19:00

Nowe dzieła sztuki, graficzne zachcianki bogatych i wybrednych klientów, symboliczne wzory, wspomnienia zostawione na ciele, ludzkie historie, nowe trendy, tatuaże i ich twórcy w drugiej odsłonie Miami Ink – studio tatuażu.

Discovery Channel zaprasza na II serię popularnego programu, by pokazać kolejne przygody i doświadczenia  grupy artystów tatuażu, znanych od  Los Angeles po Nowy Jork. Studio w South Beach okazało się być absolutnym sukcesem i zgromadziło wierną i gwiazdorską klientelę. Jednak studio tatuażu nie sprowadza się jedynie do robienia dzieł sztuki na ludzkiej skórze, to także codzienne prowadzenie firmy, a to wymaga podejmowania odpowiedzialnych i często ryzykownych decyzji…

Studio odnosi pełen sukces, ale na razie nie wiadomo, jakie będą dalsze kroki artystów z Miami Ink. Lawinowo zwiększająca się klientela wymaga powiększenia liczby personelu. Jest to szansa dla Kat i Yojiego by wstąpili w szeregi prestiżowej grupy artystów Miami Ink. Rozrastająca się firma stanowi duże wyzwanie, któremu Ami i Nunez muszą poświęcać coraz więcej czasu.  Dla całego zespołu nadchodzi moment, gdy trzeba pogodzić się z myślą o dorastaniu: mniej imprez, a więcej pracy. Może także zbliża się czas by pomyśleć o założeniu rodziny? Jak artyści tatuażu, którzy w głębi duszy pozostali buntownikami, przyjmą nowe wymagania stawiane przez rzeczywistości?


Barwny zespół twórców tatuażu to Ami, 33-latek z około 40 tatuażami na ciele, pierwszy kazał zrobić sobie w wieku 15 lat; Chris Nunez, 32-letni zalotny Kubańczyk, który uwielbia imprezy i zaczynał od sztuki graffiti; Chris Garver, wielki brat z zespole, ma 34 lata i jest uznawany za jednego z najlepszych artystów tatuażu na świecie, podnosi poprzeczkę dla reszty; 33-letni Darren Brass, którego urok osobisty i rozbrajający uśmiech potrafią uspokoić nawet najbardziej przerażonego klienta. Do czwórki dołącza jeszcze praktykant, 32-letni Yoji Harada, który do 24 roku życia mieszkał w Japonii, a pierwszy w życiu tatuaż zrobił na własnym ciele. Niedawno do zespołu dołączyła na pełny etat Kat von D, kobiecy pierwiastek w męskim świecie Miami Ink.

Historia zatoczyła koło - bohaterowie Miami Ink uczyli się sztuki tatuażu w South Beach, ale potem każdy poszedł swoją drogą. Wszyscy, od Los Angeles do Nowego Jorku, stali się słynnymi artystami. Gwiazdy czekają miesiącami, by otrzymać tatuaż od mistrzów. Teraz, znów powracają do South Beach, by stworzyć najwyższej klasy pracownię tatuażu, mieszkać tu i dzielić się swoimi zdolnościami z młodszym pokoleniom.

Tatuaże w dzisiejszym świecie stają się codziennością, każdy może je mieć bez względu na płeć czy wiek. Wystarczy pomysł i prawdziwy artysta tatuażu, by posiadać niepowtarzalne dzieło sztuki na ciele.