Od śmierci Michaela Jacksona jego wizerunek jeszcze nigdy tak dobrze się nie sprzedawał. Fakt ten postanowiła wykorzystać nie tylko rodzina artysty, ale również duże firmy. Converse stworzył teniswóski Michael Jackson Converse z podobizną króla popu na butach, które zostały ręcznie namalowane. Converse to bardzo wygodne i jedne z najefektowniejszych tenisówek. Tradycyjny fason, oryginalny wzór sprawiły że pokochał je cały świat. Noszą je zarówno nastolatki, studenci, biznesmeni jak i największe gwiazdy. 
Artysta był, jest i będzie inspiracją dla wielu projektantów, malarzy czy rzeźbiarzy. Yohji Yamamoto podczas tygodnia mody w Paryżu, zaprezentował między innymi stroje inspirowane pidżamą Michaela Jacksona. Ikona popu  miała zamiłowanie do mundurów i militarystycznych gadżetów.
W latach siedemdziesiątych nosił koszule z frędzlami, dzwony i buty na koturnie. Właśnie tak ubrany śpiewał hity, które do dziś wszyscy nucimy pod nosem. Kiedy dojrzał i moda się zmieniała Michael zaczął ubierać się w marynarki, przykrótkie rurki, białe skarpetki i mokasyny lub czarne lakierki. Indywidualny, jednakże bardzo charakterystyczny styl Jacksona niewątpliwie jeszcze przez lata będzie inspiracją dla wielu osób.
Na pewno na rok 2010-2012 zobaczymy na pokazach u największych projektantów mody styl Michaela Jacksona.


Buty to dopiero początek. Obok gwiazdy popu na Conversach znajdziemy również twarz Johniego Deppa, Beatles oraz Twilight.

Cena jednej pary butów to około 600 złotych.