Michael PachterOstatnia aktualizacja systemu konsoli Xbox 360 dodała między innymi pełną integrację z Netflix, największą wypożyczalnią filmów, udostępnianych poprzez media strumieniowe. Decyzja o wykonaniu takiego ruchu okazała się słuszna, jako że coraz więcej użytkowników Xbox Live jest wypożyczaniem filmów zainteresowanych.

Michael Pachter, analityk z Wedbush Morgan, wierzy że synergia między Xbox Live, a Netflix może przynieść olbrzymie profity obu stronom. Wszak, wedle słów analityka, 8 milionów subskrybentów Xbox Live jest tylko o krok od subskrypcji Netflix.

Jego analizy mówią o 800.000 gospodarstw domowych, które po podłączeniu do Xbox Live zaczęły korzystać z Netflix, co automatycznie oznacza znaczny wzrost przychodów wspomnianej wypożyczalni, a trend ten w najbliższym czasie ma wzrastać.

Myślimy, że liczba subskrybentów będzie wzrastać przez jakiś czas. Wierzymy, że złote członkostwo Xbox Live jest dla Netflix przysłowiową żyłą złota w formie potencjalnych subskrybentów i przewidujemy tym samym, że w nadchodzącym roku ich liczba wzrośnie o kolejny milion.

Poza tym zauważamy, że Microsoft ciągle sprzedaje znaczną ilość konsol(zakładamy, że w ciągu 2009 roku na terenie Stanów Zjednoczonych zostanie sprzedanych kolejnych 5-6 milionów), a ilość wykupionych abonamentów Xbox Live Gold sięga 35%.