Małe dzieci nie mają ustalonych granic świata realnego i nierealnego. Łatwo wchodzą do świata baśni i marzeń. Zdaje się jednak, że dorośli znajdują chętnie ujście swoich własnych dziecinnych fantazji, a największe pole popisu mają architekci. Kto nie marzył o zbudowaniu cudownej baśniowej krainy? W Korei Południowej, w prowincji KuyngKi w Heyri powstał „Park rozrywki Dalki” zrealizowany przez Slade Architecture. W tego typu projekcie architekci dają popis talentu i twórczym instynktom.

Dalki jest niezwykle popularną postacią z kreskówek, wymyśloną dla rynku mody i innych produktów dla dzieci i młodzieży. To wyimaginowana dziewczynka, która mieszka w ogrodzie z przyjaciółmi. Dalki Theme Park jest budynkiem, w którym te wyimaginowane postacie wchodzą w interakcje z odwiedzającymi w rzeczywistej przestrzeni. Na terenie parku znajdują się miejsca zakupów, zabawy, posiłków i wypoczynku, a także eksponaty dotyczące postaci Dalki. Wykluczające się sfery (imaginacja / rzeczywistość, sklepy / zabawa, naturalność/ syntetyczność, plener / budynek, kultura / komercja) i różnice w skali potencjalnie wprowadzają "niedowierzanie", klimat "fantazji". 

Budynek wyróżnia trzy strefy w pionie. Otwarty parter jest sztucznym ogrodem. Ogród i salon na dachu przedłużają naturalny krajobraz, odnosząc się do okolicznych czterech bujnych wzgórz. Zamiast odcinać się od natury, budynek jest jej hiper - syntetycznym przedstawieniem: naśladując i jednocześnie kwestionując charakter natury. Łącząc te poziomy ze sobą tworzy płynne przejścia między strefami oraz między budynkiem i krajobrazem