Nie ma lepszego koloru na sezon wiosenno-letni niż orzeźwiająca mięta. W tym roku, kolor ten pojawia się wszędzie, od ubrań po torebki. Jednak gwiazdy najchętniej wybierają miętowy lakier do paznokci. Trend ten pochodzi prosto z Paryża, z wybiegu Chanel. Karl Lagerfeld zaproponował go na sezon jesień 2009 / zima 2010. Napoczątku kolor ten został stowrzony tylko na potrzebę pokazu. Jednak coraz więcej osób z niercierpliwością się pytało gdzie i kiedy można kupić emalię. Wkońcu Chanel postanowił wyprodukować serię lakierów o barwie miętowej. Odrazu w pierwszym tygodniu zaczęły się sprzedawać jak świeże bułeczki. W jednym z najsłynniejszych, ekskluzywnych domów mody Selfridges w Londynie nawet powstały zapisy na lakier.
Zielony niewątpliwie należy do kontrowesryjnych kolorów, bowiem jesteśmy przyzwyczajone do bardziej stonowanych kolorów oraz czerwieni i różów. Jednak seledynek to absolutna nowość. Barwa ta świetnie pasuje na ciepłe dni, kiedy mamy okazję nabrać wakacyjnej opalenizny. Mięta podkreśla u Nas kobiecość, delikatność oraz świeżość.
Wiele gwiazd już zaczęło się pokazywać w lakierze. Marina, Doda, Rihanna, Lilly Allen, Alexa Chung oraz Rachel Bilson już zdążyły się pochwalić nowo zakupionym lakierem. Miętową emalię najlepiej zestawić z stonowanymi ubraniami oraz dodatkami. Dosnale do tego koloru pasuje biel, czerń oraz szaroście. Przestrzegamy o mieszaniu z żywami kolorami. Seledyn należy do pastelowej części palety barwnej, dlatego nie pasuje do żywych kolorów, nawet w tym samym odcieniu.
Jak Wam się podoba miętowy lakier?