Zastanawiałaś się co to jest? Otóż jest to zabieg, który usuwa naskórek lub skórę właściwą zarówno na twarzy, szyi, dekolcie lub na ciele w celu pozbycia się niedoskonałości jakie na niej występują. Usuwanie następuje mechanicznie, poprzez złuszczanie warstwy po warstwie za pomocą specjalnego urządzenia, które wyposażone jest w odpowiednią głowicę ścierającą, pokrytą kryształkami naturalnego diamentu.

Efekty zauważalne są od razu, ale najczęściej zaleca się dla pełnego efektu powtórzenie zabiegu 4 – 10 razy, w zależności od problemów skórnych.
Dzięki temu zabiegowi możesz pozbyć się blizn potrądzikowych, oczyścić skórę z zaskórników i brudu łojotokowego, spłycić rozszerzone pory oraz drobne zmarszczki. Umożliwia także pozbycie się rozstępów i przebarwień, a także pobudzenie skóry do produkcji kolagenu.

Mikrodermabrazja może być stosowana u każdej pani, nawet pana, który pragnie by jego skóra stała się gładsza, wyglądająca młodziej i miała zdrowszy kolor.
Jedynymi przeciwwskazaniami do stosowania mikrodermabrazji są choroby skórne i skłonności do bliznowców.  Po zabiegu przez co najmniej miesiąc należy unikać słońca.
Koszt takiego zabiegu zależy od gabinetu kosmetycznego lub dermatologicznego