Przedstawiamy niezwykłą serię zdjęć artysty z Nowego Jorku, June Korea. Obrazuje on swoje życie z lalką, która wygląda niemal jak prawdziwa kobieta. Artysta postanowił zakupić lalkę, nazwaną Eva, żeby przestać być samotnym.

Lalka kosztowała go wiele, zarówno w sensie finansowym, jak i emocjonalnym. June twierdzi, że jego nietypowy związek jest porównywalny do tych między ludźmi. Fotografie rejestrują chwile intymne w domu, jak i czas, który June i Eva spędzają w parku czy nad wodą.

Ta dziwna seria zdjęć pozwala na wgląd do mało znanego świata, w którym funkcjonuje na co dzień niewiele osób. Można to jednak potraktować jako ciekawe case study, w którym odkrywamy coś ukrytego przed nami.

Samotność i trudności w nawiązywaniu relacji między ludzkich sprawiają, że ludzie coraz częściej uciekają w uzależnienia i nietypowe zachowania, żeby tylko zagłuszyć ból istnienia. Przelewają swoje uczucia na zwierzęta, popadają w pracoholizm lub topią smutki w alkoholu.

Świat wirtualny także przyczynia się do łatwego nawiązywania powierzchownych kontaktów. Czy życie z lalką w świecie fantazji to coś złego? Nie nam oceniać…