Zakończyło się zgrupowanie kosmetyczek.

miss kosmetyczek

Już 8 stycznia w Hotelu Sheraton w Warszawie odbędzie się konkurs Miss Kosmetyczek. O koronę najpiękniejszej walczyć będzie 10 finalistek, które już teraz przygotowują się do występu. Dziś zakończyło się trzydniowe zgrupowanie uczestniczek.

Zgrupowanie kosmetyczek we wrocławskim Hotelu Orbita rozpoczęło się 18. grudnia. Spotkało się na nim 17 półfinalistek konkursu. Komisja wybrała spośród nich 10 finalistek, które 8. stycznia będą konkurować między sobą o tytuł najpiękniejszej specjalistki od urody.

Podczas kolejnych dni zgrupowania kandydatki ćwiczyły chodzenie po wybiegu, ruchy sceniczne i uczyły się układu choreograficznego. Choć grafik zajęć był bardzo wyczerpujący, uczestniczki nie narzekały. Niektóre z nich, by móc wziąć udział w zgrupowaniu, przyjechały z drugiego końca Polski!

- Trzy dni to w rzeczywistości bardzo mało czasu na przygotowanie do występu – zdradza Elżbieta Barczyńska choreograf, która przez wiele lat współpracowała przy organizacji największych konkursów piękności w Polsce – dlatego dziewczyny poddane były bardzo intensywnym treningom. Efekty tych starań będziemy mogli zobaczyć podczas Gali – dodaje.

Zgrupowanie pozwoliło na wzajemne poznanie się uczestniczek. Wiele z nich udział w konkursie traktuje jako przygodę i już teraz czują się dumne, że spośród ponad 70 kandydatek z całej Polski zostały zakwalifikowane do ścisłego finału. Każda z nich stara się jednak zajść jak najdalej. Jest bowiem o co walczyć. Do wygrania są cenne nagrody, takie jak kursy kosmetyczne czy kosmetyki ufundowane przez firmę Clarena. Jednak przede wszystkim kandydatki walczą o zaszczytny tytuł Miss Kosmetyczek, który otwiera przed nimi wiele możliwości.

10 najpiękniejszych kosmetyczek

miss kosmetyczek

W zakończonych właśnie eliminacjach do konkursu Miss Kosmetyczek 2012, wyłoniono 10 finalistek. 8. stycznia wezmą one udział w uroczystej Gali w Hotelu Sheraton, na której wręczony zostanie tytuł najpiękniejszej.

Finałowa dziesiątka została wybrana spośród ponad 70 kandydatek z całej Polski. Wszystkie uczestniczki, które zakwalifikowały się do ścisłego finału, łączy wiele – są piękne, ambitne, posiadają rozległe zainteresowania a przede wszystkim dbają o karierę zawodową.

Kandydatki poza pracą angażują się w działalność na różnych polach. Najmłodsza z nich, dwudziestoletnia Milena Malinowska, na co dzień jest aktywną wolontariuszką i chce zostać ratownikiem medycznym. Z kolei Anna Matuk od urodzenia nie słyszy na jedno ucho, a do drugiego dociera jedynie 30% dźwięków z otoczenia. Chce jednak udowodnić innym, że niepełnosprawność nie przeszkadza w spełnianiu własnych marzeń. Ukończone studia na dwóch kierunkach – pedagogika i kosmetologia pozwoliły jej na urzeczywistnienie jednego z nich. Anna jest bowiem wykładowcą na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Szczyrku, gdzie prowadzi zajęcia dla dojrzałych kobiet.

Wiele kandydatek do tytułu Miss Kosmetyczek doskonale wie, jak rozwijać swoją karierę zawodową. Kalina Skwarcz, która specjalizuje się w wizażu, kieruje własnym salonem kosmetycznym, a jednocześnie prowadzi zajęcia w szkole tańca towarzyskiego. Jej umiejętności taneczne mogły podczas zgrupowania podziwiać pozostałe uczestniczki. Justyna Tuszyńska również prowadzi swój własny salon i pracuje jako instruktorka fitness. Monika Talicka, tak jak pozostałe uczestniczki, łączy kosmetologię ze sportem. Jej ulubionymi dyscyplinami są wszelkie sporty zimowe. Poza rozległymi zainteresowaniami Monika skupia się także na rozwoju kariery. Obecnie jest na etapie realizacji swojego marzenia, bo już w styczniu otwiera własny salon kosmetyczny.

Podróżowanie to coś, co finalistki konkursu kochają najbardziej. Specjalista od zabiegów na ciałoMarta Słomska uwielbia poznawać nowe miejsca i ludzi z innych kultur. Ze szczególnym rozrzewnieniem wspomina swoje pobyty w USA i Brazylii. Z kolei Agnieszka Fenning do tego stopnia została urzeczona pięknem barcelońskiej architektury, że odwiedza to miasto przynajmniej raz do roku, a swój własny salon kosmetyczny nazwała na cześć Gaudiego.

Okazuje się także, że zawód kosmetyczki może iść w parze z rozwijaniem pasji do muzyki. Angelika Plank po pracy gra na pianinie i śpiewa w zespole Eramos. Od kilku lat uczy się także tańca towarzyskiego. Podobnie jak Beata Wilczyńska, która urzeczona baletem, sama ćwiczy nad swoją postawą i sylwetką trenując klasykę.

Jeśli ktoś uważa, że kosmetyczki to delikatne kobiety, może zmienić zdanie po poznaniu Danuty Kryszczuk. Choć ta drobna blondynka z pozoru nie wygląda na pasjonatkę motoryzacji, w wolnym czasie najlepiej relaksuje się wsiadając za kierownice samochodu rajdowego. I choć nie raz podczas wyścigu robiło się niebezpiecznie, niechętnie ściąga nogę z gazu.

Jury będzie miała bardzo trudne zadanie aby wybrać tę jedyną, którą uhonorują tytułem Miss Kosmetyczek. Rywalizacja będzie więc z pewnością zacięta.

 

Finalistki Miss Kosmetyczek 2012

ANNA MATUK

Anna Matuk

Wiek: 29 lat

Pochodzi ze Szczecina, a od 3 lat mieszka w Czechowicach-Dziedzicach na Śląsku. Specjalizuje się w masażu leczniczym i chromoterapii. Poza studiami kosmetologicznymi jest także magistrem pedagogiki. Mimo iż od urodzenia boryka się z poważną wadą słuchu, nie przeszkadza jej to w realizacji własnych pasji jakimi są fotomodeling i kick-boxing. Anna jest także wykładowcą na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Szczyrku, gdzie prowadzi zajęcia kosmetologiczne dla dojrzałych kobiet.

KALINA SKWARCZ

kalina skwarcz

Wiek: 26 lat

Kalina to specjalistka od wizażu. Jak sama podkreśla - uwielbia przeprowadzać metamorfozy i stylizacje swoich klientek. Ma własny salon kosmetyczny w Opalenicy, niedaleko Nowego Tomyśla. Z wykształcenia jest kosmetologiem, a także magistrem Turystyki Uzdrowiskowej i SPA. Poza kosmetologią prowadzi również zajęcia w szkole tańca towarzyskiego.

MILENA MALINOWSKA

milena malinowska

Wiek: 20 lat

To najmłodsza finalistka konkursu Miss Kosmetyczek. Pochodzi z miejscowości Mołkinia Górna, a pracuje w Siedlcach. Specjalizuje się przede wszystkim w przedłużaniu rzęs. Poza pracą w salonie działa aktywnie jako wolontariuszka w Caritas i fundacji DKMS skupiającej dawców szpiku kostnego. Jej największym marzeniem jest zostanie ratownikiem medycznym.

MARTA SŁOMSKA

marta słomska

Wiek: 22 lata

Pochodzi z Tczewa, a jej największą pasją jest podróżowanie oraz poznawanie nowych miejsc i kultur. Ze szczególnym rozrzewnieniem wspomina swoje pobyty w USA i Brazylii. Marta z wykształcenia jest technikiem kosmetycznym i specjalizuje się zabiegami na ciało. W wolnym czasie śpiewa.

MONIKA TELICKA

monika telicka

Wiek: 24 lata

Pochodzi ze Wschowy, obecnie zaś mieszka w Poznaniu. Z wykształcenia jest magistrem zarządzania i kosmetologii. Specjalizuje się w medycynie naturalnej i ziołolecznictwie. W wolnym czasie uprawia sport - najbardziej lubi dyscypliny zimowe, narty i łyżworolki. Obecnie spełnia się jedno z jej marzeń – już w styczniu otwiera własny salon kosmetyczny.

ANGELIKA PLANK

Angelika Plank

Wiek: 23 lata

Pochodzi z miejscowości Zawadzkie, w województwie opolskim. Jej konik to stylizacja paznokci i mikropigmentacja. Studiowała biotechnologię kosmetologiczną. Ogromną pasją Angeliki jest muzykagra na pianinie i śpiewa w zespole Eramos. Od kilku lat uczy się także tańca towarzyskiego.

JUSTYNA TUSZYŃSKA

Justyna Tuszyńska

Wiek 25 lat

Pochodzi z Wierzosławic, koło Inowrocławia, gdzie prowadzi własny salon kosmetyczny. W swojej pracy najbardziej lubi zajmować się wizażem, ponieważ on daje najszybsze i najbardziej widoczne efekty. Justyna ukończyła kosmetologię. Interesuje się muzyką i tańcem, a dodatkowo pracuje jako instruktorka fitness.

AGNIESZKA FENNING

Agnieszka Fenning

Wiek: 27 lat

Agnieszka za swój największy życiowy sukces uważa urodzenie córki Emilii. Z wykształcenia jest kosmetologiem, jednak nie spoczywa na laurach. Planuje rozpoczęcie kolejnych studiów, tym razem podologicznych. Pochodzi z Wrocławia, gdzie prowadzi własny salon urody. W wolnym czasie dużo podróżuje. Jako cel swoich wojaży najczęściej wybiera Barcelonę, która urzekła ją swoją architekturą.

DANUTA KRYSZCZUK

Danuta Kryszczuk

23 lata

Pochodzi z miejscowości Pasłęk, niedaleko Elbląga. Danuta to świeżo upieczona pani kosmetolog. Od kwietnia prowadzi własny gabinet. Wyznaje zasadę, że nie tylko pracą człowiek żyje. Dlatego wolny czas przeznacza na relaks. Interesuje się także tematyką żywienia człowieka.

BEATA WILCZYŃSKA

Beata Wilczyńska

Wiek 24 lata

Pochodzi z miejscowości Gołdap na Mazurach. Z wykształcenia jest technikiem usług fryzjerskich i kosmetologiem. Prowadzi własny gabinet. Z pewnością ucieszyłby ją widok książki pod choinką, ponieważ Beata pasjami pochłania kryminały Agaty Christie i fantastykę Sapkowskiego. Od niedawna zaczął fascynować ją także balet.

 

Gala wyborów Miss Kosmetyczek odbędzie się 8. stycznia w hotelu Sheraton.