„I tak dla wszystkich, nie masz żadnego prawa, prócz czyń swoją wolę. Czyń tak, a nikt inny nie powie nie. Gdyż czysta wola, niezaspokojona celem, wyzwolona z żądzy rezultatu, jest w pełni doskonała.”
Aleister Crowley mistyk okultysta ,wybitny szachista i alpinista. Autor ogromnej ilości książek, z których większość nawiązywała do jego filozoficzno- mistycznych poglądów. Zgłębiał tajniki i wpływ na człowieka rytuałów medytacji , jogi oraz magii seksualnej i narkotyków. Uzależniony od heroiny jako jedynego wówczas skutecznego leku na astmę, którą zwyczajnie odstawił, gdy tylko wymyślono skuteczniejszy lek.

Większość życia spędził na podróżach i poszukiwaniach, opisywaniu i nauczaniu stworzonej przez siebie religii Thelma.  
Sam siebie nazywał apokaliptyczna bestią. Uważał , że bestia to osoba , która doprowadzi do końca świata chrześcijańskiego i pomoże w stworzeniu nowego. 
Twierdził, że człowiek, który żyje w zgodzie ze swoją wolą nie napotka w swoim życiu żadnych przeciwieństw, ale będzie mógł wypełnić ową wolę bez strachu , że może się to kłócić z wolą innych, ponieważ jeśli on znajdzie dla siebie właściwą ścieżkę, to inni poniosą winę za wchodzenie mu w drogę