Oczywistą sprawą jest, że urządzenia elektroniczne muszą mieć jakieś źródło zasilania. Od kiedy wynaleziono baterię, możliwe jest zasilanie urządzeń przenośnych. Z czasem odkryto baterie, które można ładować wielokrotnie. Akumulatory występują w różnych odmianach i zastosowaniach. Od pewnego czasu upowszechniły się akumulatory o rozmiarach i parametrach typowych baterii. Nie musimy więc już kupować drogich baterii jednorazowych – nowe akumulatory zapewniają parametry dobrych baterii alkalicznych. I dodatkowo ich plusem oprócz długiego czasu działania jest to, że są one wielokrotnego użytku. Ale nie będziemy Wam dokładnie opowiadać o szczegółach technologicznych… 
Pentagram to firma, która podbija kolejne pola w branży zwanej elektroniką użytkową. Pod marką Pentagram wypuszczono na rynek serię akumulatorków typu AA. Te testowane przez nas mają pojemność 2600 mAh. I rzeczywiście, ich efektywność działania jest bardzo dobra. Przetestowaliśmy je m.in. w aparacie cyfrowym Fuji S5600. Jest on znany z tego, że nie jest zbyt prądożerny. W porównaniu do akumulatorków innej firmy o pojemności 2100 mAh i mających już ponad 100 cykli pracy za sobą, dało się odczuć różnicę związaną z czasem działania. Akumulatorki te mają wbudowaną technologię zmniejszającą efekt samorozładowania niemal do zera. Dzięki temu po miesiącu nieużywania ich stopień naładowania nie powinien się zmienić. 
Do kompletu można dokupić ładowarkę, również firmowaną przez Pentagrama. Sterowane są mikroprocesorowo, dzięki czemu regulują prąd ładowania w zależności od stopnia rozładowania umieszczonego akumulatorka. Każdy akumulator to osobny kanał, więc obok siebie można ładować całkowicie rozładowane akumulatorki oraz te, które wymagają jedynie „odświeżenia”. Sam czas ładowania zależy od pojemności akumulatora. 
Czas ocenić nasze wrażenia z testów. Akumulatorki spisywały się dobrze, stabilnie trzymały napięcie. Designu doszukiwać się nie będziemy. Wyglądają… typowo. Tak akumulatorki, jak i ładowarka. Za design – czwórka. Za użytą technologię należy się 5 – to ważne, żeby akumulator nie tracił energii gdy nie jest używany. Za funkcjonalność zestaw Pentagrama dostanie 5. Zestaw spełnia dobrze powierzone mu zadanie (czyli dostarczanie energii). I tym samym Pentagram dołącza do grona sprawdzonych producentów akumulatorków AA.