Jeszcze nie tak dawno temu na polskim forum poświęconym kultowemu Mitsubishi Lancer EVO istniał (i kwitł w najlepsze) wątek o wdzięcznym tytule "Czego nie udało nam się skillować". I tak - w odróżnieniu od różnych ścigantów w tuningowanych BMW 316 piszących, że byli szybsi od traktora użytkownicy tego forum wszem i wobec oznajmiali np. że jechali równo z Carrerą S. Albo, że ponieśli klęskę w starciu z Ferrari F430 (oddać im trzeba cześć jako, że jak wieść niesie - dzielnie walczyli).

Nie wiemy co się stało z piszącymi na wspomnianym forum. Czy płacą podatki, czy pozakładali rodziny? Nie wiemy nawet ilu z nich jeszcze żyje. Ale wiemy dwie rzeczy: usiądź w EVO a zmienisz się w dziecko. I w dodatku dziecko, które jest w stanie jechać piekielnie szybko (to ta druga rzecz). Szczególnie w 400-konnym EVO X, którego moment obrotowy chce opuścić silnik i dać nam w mordę, a głośny wydech warczy, trzaska, bucha i ślini się z każdym muśnięciem prawego pedału.

Maksymalne 7500 obrotów wystarczy, żeby straszyć ludzi na ulicach. Pierwsza setka? Szybciej niż zakładasz kurtkę. Prędkość maksymalna? Ten samochód nie służy do tego. Jego stały napęd na cztery koła, specjalne sportowe zawieszenie, usztywniona konstrukcja czy wreszcie aktywne dyferencjały tworzą brutalny i pewny siebie zestaw, który ma jedno zadanie: opluć, poniżyć i zbezcześcić wszystko inne co ma 4 koła i udaje, że jeździ. To taki napakowany gość z siłowni. Ale uważaj - ten bez problemu zrobi salto i stanie na rękach. A jeśli zechcesz - zatańczy na lodzie. Zresztą zima jest najlepszą porą na ujarzmianie tego potwora. Naucz się dozować gaz a poczujesz posłuszeństwo.

Wyczuj  samochód zatapiając się w głębokim kuble Recaro i delikatnie traktuj kierownicę. Zobacz jak auto balansuje. W pewnym momencie zacznie ci się wydawać, że EVO jest obłędnie uległe. Bądź ostrożny - to tylko wrażenie. EVO w każdej chwili będzie chciało cię wyśmiać. Trenuj a sobie z nim poradzisz.

W serwisie www.mocprezentow.pl możesz kupić prezent w postaci jazdy takim EVO na specjalnie wyznaczonym torze. Profesjonalny instruktor udzieli ci praktycznych wskazówek. Twoje umiejętności nabiorą kształtu a poziom endorfin gwałtownie wzrośnie. Kup dla siebie lub na prezent. Polecamy jazdę EVO - www.mocprezentow.pl