W dniach od 14 do 18 października w Paryżu miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Każdy wielbiciel słodkości i mody powinien być zachwycony. Paryski salon czekoladowy jest to połączenie nowinek ze świata czekolady z unikatowym pokazem mody. Na targach tych możemy nie tylko degustować nowinki związane ze słodkościami, ale również mamy jedyną w swoim rodzaju możliwość zobaczenia pokazu mody całego związanego z największą słabością kobiet- czekoladą! I tak już od 11 lat, rok rocznie odbywają się te niezwykłe targi podczas których możemy dowiedzieć się o panujących trendach w modzie czekoladowej. Wydarzanie to zazwyczaj skupia wokół siebie znanych i lubianych ze świata showbiznesu. Jest to spowodowane faktem iż zawsze targom towarzyszy pokaz mody na którym tacy projektanci jak: Agatha Ruiz de la Prada, Christophe Guillarmé, Jean Doucet i Virginie Stucki w swoich kolekcjach starają się połączyć  elegancję z czekoladową inspiracją. Dlatego kolorami dominującym są różne odcienie brązu i czekolady. Na tegorocznym show nie zabrakło również znanych i lubianych ze świata muzyki. Ku zdziwieniu wszystkich pojawiła się La Roux! Czyżby i ona miała słabość do kuszącej tabliczki czekolady?

Jednak wydarzenie to nie tylko skupia się wokół mody. Całemu przedsięwzięciu towarzyszą różnego rodzaju imprezy związane z historią i kulturą wytwarzania czekolady. Na dodatek jest to jedyna okazja, żeby poznać tajniki tworzenia różnych sekretnych przepisów. Szczególne zainteresowanie wzbudziło Sushi Nutella. Jest to propozycja skierowana specjalnie dla wielbicieli czekolady, którzy nie wyobrażają sobie bez niej życia! Dostępna w aż trzech smakach- tradycyjnym- czekoladowym oraz nieco bardziej egzotycznym- czekoladowo- bananowym i czekoladowo- truskawkowym. Oprócz trendu na sushi zapanował trend na łączenie dosyć egzotycznych potraw jak curry z czekoladą! Zapowiada się obiecująco!

Wydarzenie w Paryżu przyciąga zarówno wielbicieli mody jak i słodkości. Jesień 2009 upływa pod znakiem mody i słodyczy. Już w listopadzie w Nowym Jorku będzie miał miejsce kolejny salon czekolady. A wy Co myślicie o czekoladowym sushi? Jakie według Was będą najnowsze czekoladowe trendy?