Rok 2014 nie przynosi istotnej zmiany w lansowanych trendach. Projektanci nadal raczą nas motywami z kwiatów, nadrukami i stylem neo hippie.

Urok beztroskiej cyganerii inspiruje fotografów mody. Natalie Cottee to autorka zdjęć rodem ze słonecznej Australii, która do swojej sesji zaprosiła finalistki australijskiej edycji show Next Top Model.

To Abbie Weir i Taylah Roberts . Dziewczyny wcieliły się w rolę kapryśnych i naiwnych członkiń hipisowskiej komuny, które oddają się błogiej kontemplacji rzeczywistości i wyglądają na uraczone pozbawionymi chemii używkami.

Hipisowski kontekst lansuje takiż właśnie styl. Na fotografiach znajdziemy typowe dla tej konwencji sukienki czy dodatki. Co ciekawe, nie brakuje tu koronek. Czy hipisowski trend w modzie zostanie w końcu wyparty przez futuryzm ? Taplanie się w błocie i odgrzewanie infantylnych haseł w stylu Peace and Love zdaje się zbyt wtórne i naiwne. Moda jako egzemplifikacja kultury musi zrobić mocny krok do przodu. Mamy dość taplania się w wymiocinach Jimiego Hendrixa czy w kiczowatych odlotach lidera The Doors, Jima Morrisona. Nie chcemy lansować hipisowskiego trendu. To nudne i wtórne.