Modowa jesień nie tylko zapowiada się ciekawie dla kobiet, ale przede wszystkim dla mężczyzn. Chociaż to właśnie oni przez lata byli pokrzywdzeni, teraz wszystko się zmieniło. Moda męska staje się przede wszystkim niezwykle trendy i co więcej, jest coraz częściej ciekawsza od mody damskiej. Na jesień 2009 przygotowano bardzo wiele ciekawych propozycji. 
Już od kilku sezonów w dalszym ciągu na topie jest militarna moda męska. Na ten sezon znowu powraca tradycyjna militarna kurtka. Szczególnie ciekawie prezentuje się ta od firmy Obey. 
Okulary Aviatory są ponadczasowe. Na topie są już od kilku miesięcy. Jednak co sezon zostają nieco ulepszone i tak Trussardi proponuje nam zupełnie nową wersję klasycznych Aviatorów. Na przedzie są pokryte specjalną skórą. Dodaje im to dużo ciekawszego wyglądu i przede wszystkim oryginalności! Trussardi specjalizuje się w tworzeniu bardzo ciekawych wizualnie ubrań w połączeniu z elementami skórzanymi. 

Torby w modzie męskiej zagościły już na dobre. Hitem na jesień 2009 są te od Mulberry. Ta brytyjska firma została założona w 1971 roku przez Rogera Saul. Szybko jednak przeniosła się do Paryża, gdzie obecnie ma tam swoją siedzibę. Szybko zaczęła tworzyć torby idealne na niedzielne zakupy dla każdego mężczyzny. Teraz hitem są te nieco większe przypominające kuferki. 

Niezbędnikiem każdego mężczyzny uzależnionego od papierosów czy cygar jest zapalniczka. Zapalniczka jest gadżetem o tyle niezwykłym, że często pozwala nam nawiązać różnorodne relacje społeczne. Dlatego warto, żeby była designerska i żeby wyróżniała się od innych. Dlatego obowiązkowa jest ta od Zippo. Firma ta została założona przez George G. Blaisdell w 1930 roku. Od tamtego czasu stara się wymyślać najciekawsze na świecie zapalniczki. 

Jak widać jesień 2009 dla mężczyzn zapowiada się naprawdę interesująco. A Wam jak podobają się najnowsze trendy? Przypadły Wam do gustu?