Coraz częściej wolny czas spędzamy z rodziną przed telewizorem. Każdy patrzy w ekran pogrążony we własnych myślach albo koncentruje się na przeżuwaniu jakiejś niezdrowej przekąski. Niby mieszkamy razem ale oddalamy się od siebie nie mając wspólnych tematów poza „Co dziś w telewizji?”. Tak się nie buduje więzi i nie tworzy wspomnień!

Jeśli chcesz sprawić przyjemność sobie i rodzinie, wyłącz telewizor i włącz wyobraźnię, wspólne zajęcia z rysunku czy tańca sprawią wam wiele radości a hobby dzielone z innymi domownikami da wam wiele tematów do wspólnych rozmów!
Wspólne rysowanie czy malowanie możecie też urządzić sobie w domu. To zabawa nie tylko dla dzieci. Może okazać się, że i w Tobie drzemie talent plastyczny! W dzisiejszych czasach tylko jedną rzecz możesz poświecić sobie i swoim bliskim i nic Cię to nie będzie kosztowało – tą rzeczą jest czas.
Stwórzcie rodzinny album, w którym będziecie mogli przechowywać ważne zapiski i fotografie. Taki album miło będzie otworzyć po latach.

Nie masz na to czasu? To policz. Przeciętny Amerykanin spędza przed telewizorem ponad cztery godziny dziennie, co oznacza około 28 godzin tygodniowo. W roku to dwa miesiące nieprzerwanego oglądania telewizji. Jeśli ten sam przeciętny Amerykanin dożyje 65 lat, w sumie przed telewizorem spędzi dziewięć lat! Nasze nawyki naprawdę niewiele się różnią od amerykańskich, przeciwnie, zdajemy się nadrabiać czas jaki kilkadziesiąt lat temu scedzaliśmy w pracy, kolejkach i szarpaniu się o coś przyzwoitego na obiad… Telewizja stała się naszym zgubnym symbolem dobrobytu.

Jeśli jesteś zapracowaną mamą, najgorsze co możesz zrobić to traktować dziecko jak kolejny uciążliwy obowiązek. Dziecko, nawet najmłodsze, chętnie się przyłączy do Ciebie, gdy będziesz wykonywała te wszystkie czynności w towarzystwie dziecka. Bardzo dobrze nasze pociechy sprawdzają się jako pomocnicy w kuchni. Nie musisz kilkulatka sadzać przed programem z kreskówkami. Pozwól mu sobie asystować podczas wykonywania posiłku. Będzie się bawił znacznie lepiej i nauczy nowych rzeczy. W ten sposób pomożesz dziecku rozwinąć wyobraźnię przestrzenną.

Jeżeli naprawdę ugrzęźliście w domu, nie da się wyjść na zewnątrz i wszyscy są zbyt zmęczeni na twórcze zajęcia, pomyśl o grze planszowej. To idealny sposób na spędzanie czasu z rodziną i podtrzymywanie rozmowy. Przypomnij, jak łatwo i swobodnie rozmawia się podczas gry w karty. Kolekcja gier planszowych, pozwoli Wam na stworzenie niezapomnianych chwil, które pomogą Ci na stworzenie więzi