Moda na zegarki rosyjskie była od zawsze jednak nasiliła się wraz z powrotem mody na zegarki mechaniczne.

Ze zwiększającym się popytem Rosjanie rozpoczęli produkcję nowych modeli wspierając się istniejącymi już zegarkami, które w czasie „komuny” były dostępne tylko dla oficerów wojska i postawionych wysoką rangą urzędników państwowych. Fakt możności zakupu poprzez „cywila” produktu dostępnego wcześniej tylko oficerom wojska, sprzyja sprzedaży zegarków rosyjskich. Producenci przy wykorzystaniu najnowszych technologii, trendów i materiałów, podtrzymując tradycję i styl  radzieckiego i rosyjskiego zegarmistrzostwa, stworzyli produkt, który wyróżni jego właściciela w tłumie. Bardzo istotny jest fakt, że wszystkie zegarki są limitowane, co dodaje im jeszcze większego prestiżu. Wszystkie modele mają serię wygrawerowaną na deklu co podnosi ich atrakcyjność w kręgach kolekcjonerskich. Klient jest wówczas jednym z niewielu posiadaczy oryginalnego zegarka.

Kryzys w 2008-2010 który niemalże doprowadził do upadłości Czistopolski zakładu“VOSTOK” spowodował, iż zarząd marki podjął decyzje, aby zastosować mechanizmy innych znanych producentów.
W zegarkach Vostok Europe oprócz mechanizmów vostok na dzień dzisiejszy są wykorzystane mechanizmy seiko i citizen, a w roku 2012 planowane jest wprowadzenie szwajcarskiej ETA. Dzięki temu jeszcze bardziej poszerzy się kolekcja zegarków. W chwili obecnej Vostok Europe współpracuje z 11 firmami na różnych kontynentach produkującymi podzespoły zegarmistrzowskie. Montaż zegarków odbywa się w zakładzie w Wilnie. Kontrola jest przeprowadzana według międzynarodowych standardów (ISO 2281).  

Wszystkie modele zegarków Vostok Europe nawiązują do największych osiągnięć technicznych stworzonych w czasach związku radzieckiego jednak bez żadnych agresywnych militarnych przykładów.

Dla przykładu Rocket N1 był największą rakietą kosmiczną w historii ludzkości. Seria ta to jeden z najlepiej sprzedających się modeli. Teraz te zegarki możemy oglądać w ich nowej odsłonie.
Styl zegarka został zaktualizowany przez dodanie bardzo ważnych funkcji, niezbędnych w nowoczesnym zegarku drugiej dekady XXI wieku.

Miłym zaskoczeniem jest pojawienie się modelu damskiego. Kreacja zegarka była inspirowana życzeniami, kobiet o różnym wieku oraz pochodzeniu geograficznym. Powstał model który powinien spełnić oczekiwania nawet najbardziej wybrednych Pań. Jest to dokładny czasomierz, w którym nie ma potrzeby wymiany baterii. Zegarek pasuje do ubioru, bez znaczenia, czy dana odzież leży u nas w garderobie, czy też jeszcze wisi w sklepie. Ma możliwość zmiany koloru paska w każdej chwili bez potrzeby noszenia przy sobie specjalistycznych narzędzi. Przede wszystkim jednak zegarek bardzo ładnie prezentuje się na kobiecym nadgarstku.

Reasumując, zegarki rosyjskie cieszą się ogromną popularnością wśród polskich nabywców. Sprzedając je chcemy, aby użytkownicy widzieli w nich rosyjską duszę i kulturę, która ma bardzo głębokie korzenie nie tylko kulturalne, ale i duchowe.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: www.e-zegarek.pl