Moda na samochody hybrydowe nabiera rozpędu. Koreański producent samochodów, Hyundai, zaprezentował model Elantra LPI HEV. 
Jest to samochód o napędzie hybrydowym, ale jego paliwem jest gaz LPG. Instalacje gazowe są często montowane do innych samochodów, ponieważ co prawda gaz jest tańszym paliwem, ale silnik zasilany gazem wymaga częstszej opieki serwisowej. Fabryczna instalacja LPG jest nowością na rynku motoryzacyjnym jeśli chodzi o samochody hybrydowe. 
Auto ma 2 silniki: spalinowy o pojemności 1,6 litra i mocy 114 KM oraz elektryczny o mocy 20 KM. Napęd jest przenoszony na koła za pośrednictwem automatycznej, bezstopniowej skrzyni biegów CVT. Osiągi dla miłośników sportowej jazdy mogą wyglądać mizernie, ale Elantra jest samochodem, którym da się sprawnie i dynamicznie poruszać. Maksymalna szybkość to 188 km/h, a przyspieszenie do setki wymaga poświęcenia 11,7 sekundy.

Nowa Elantra na rynkach koreańskich kosztuje 11 645 Euro. Producent wyliczył, że zaoszczędzimy ok. 800 euro jeżdżąc autem o napędzie LPI HEV (przy założeniu przebiegu 20 tysięcy kilometrów rocznie). Szkoda tylko, że producent nie przewiduje eksportu do Europy. W Polsce taki oszczędny samochód mógłby zrobić furorę…