Chłodne jesienne dni zawitały do nas już w pełni. Chociaż obecnie chwilowo jest nieco cieplej, to właśnie teraz powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to co nosimy na sobie. W takie dni jak teraz bardzo łatwo jest złapać przeziębienie. Dlatego szalik staje się nie odłączanym elementem naszego imagu jak i ciekawym dodatkiem, który może dodać nam osobistego uroku. U mężczyzn stał się zastępcą bardzo popularnego krawatu. Dlatego warto zastanowić się jak tak naprawdę powinniśmy je nosić. I tak możemy wyróżnić kilka stylów noszenia szalika. 

Podstawowy- najzwyklej przewinięty na jedną stronę. Zapewnia nam nie tylko ciepło wokół szyi ale również bardzo szybką możliwość poluzowania go. 

Styl włoski- jest to trend, który stał się szczególnie popularny wśród mężczyzn lubiących nieco bardziej elegancki styl. Idealnie pasuje zarówno do marynarki jak i do zwykłej kurtki.

Artysta- jest to nic innego jak luźnie przerzucony przez ramię szalik. Najczęściej kojarzony jest ze stylem na artystę. Takie noszenie szalika ochroni nas przed zbędnym wychłodzeniem. 

Styl formalny- tak założony szalik idealnie pasuje do garnituru czy też eleganckiego płaszcza. Noszony jest przez znanych polityków. 

Styl luźny- najczęściej noszony przez młodych mężczyzn, którzy chcą podkreślić ich nie naganną budowę ciała. 

Trzeba przyznać, że szalik szybko stał się integralnym dodatkiem do męskiej garderoby na sezon zimowy. Ciekawe kiedy któryś z projektantów wpadnie na genialny pomysł stworzenia krawatu, który będzie zarazem szalikiem. A Wam jak podoba się trend na szaliki? Przypadł wam do gustu?