Tim Burton słynie z zamiłowania do kina tajemniczego, a zarazem nieco śmiesznego. Do jego ciekawszych dzieł należą- Gnijąca Panna Młoda czy Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street. Teraz Tim Burton zmienia biznes i zaczyna się interesować modą. Dla najnowszego magazynu Harper's Bazar Tim stworzył ciekawą historię, dzięki czemu praktycznie każda osoba zwraca uwagę na okładkę czasopisma. Normalnie każdy z nas przegląda magazyn w poszukiwaniu czegoś ciekawego, jednak w październikowym wydaniu przeglądamy stronę po stronie z niezwykłym zaciekawieniem. Jego gotycki styl przeplata się z delikatnością modelek. I także dla nich należą się brawa. Malgosia Bela, Evelina Mambetova i Sephie Srej wyglądają słodko w tych wyrazistych strojach i otaczającej scenerii.

Jak widać coraz częściej granica między modą a kinematografią staje się coraz mniej dostrzegalna. Ciekawe czy Tim Burton na stałe zagości jako konsultant w sprawie organizowania nie typowych sesji zdjęciowych.

A jak Wam się podoba gotycki styl Tim Burton w modzie? Czy nie wydaje Wam się, że jest nieco przerażający i nie do końca zachęcający do kupowania? Jaka jest Wasza opinia na ten temat?