Lookbook swojej debiutanckiej kolekcji jesień/zima 2011/2012, Ulyana Sergeenko zainspirowała modą z lat 50-tych. Zdjęcia utrzymane są w stylu vintage i nawiązują do radzieckich wydań magazynów mody z tamtego okresu.

 

Każdy detal sesji jest odzwierciedleniem klasycznej kobiecości: outfity, fryzury, subtelna gra świateł oraz tapeta w motywy kwiatowe w stylu retro. Dzięki temu zarówno zdjęcia, jak i prezentowane na nich stroje wyglądają zjawiskowo i posiadają eteryczny, uwodzicielski charakter.

 

Sukienki młodej projektantki są jednocześnie niewinne, a zarazem bardzo zmysłowe. Łącząc kobiecość i dziewczęcość przywodzą na myśl dorosłe postaci bohaterek bajek, takich jak na przykład „Czerwony Kapturek” czy „Alicja w Krainie Czarów”. Ulyana Sergeenko wydaje się być mistrzynią modowego kompromisu i łączenia pomysłowości z ponadczasową elegancją.

Kolekcja rosyjskiej projektantki jest niezwykle ciekawa, a co za tym idzie, jej debiut wyjątkowo udany. Ulyana Sergeenko ma ogromną szansę stać się ważną postacią i jednym z kluczowych nazwisk w świecie mody.

Autor: Julia