Modelki są chude. Idealnie chude. Płaskie, kościste, wieszaki na ubrania. Ich ciała to rzeźby, szlifowane i przedmiotowe. Nic tak nie przeraża modelki jak wizja nagłej ciąży. Zwykle ten stan przekreśla bezpowrotnie karierę w brutalnym świecie mody, stresu, diet.

Nie tak dawno temu modowy świat zszokowała wiadomość o ciąży młodej ciemnoskórej piękności, którą nazywano już godną następczynią Naomi Campbell, mianowicie Jourdan Dunn. Modelka oświadczyła przerwę w karierze, by przygotować się do narodzin dziecka. Wróżono, że Dunn już nie zagości na wybiegach, że ciąża pozbawiła świat mody tego klejnotu akurat w rozkwicie. Jourdan Dunn to druga ciemnoskóra modelka na pokazach Prady, w sezonie wiosna/ lato tego roku wystąpiła dla marek: Topshop, GAP, Benetton. Znalazła się na okładce „Vogue'a” w Wielkiej Brytanii, była rozchwytywana przez najlepsze magazyny mody i zapraszana na sesje. Czyżby to wszystko miała zostać zaprzepaszczone? 

Na szczęście nie! Jourdan wygląda zachwycająco i udowadnia wszem i wobec, że ciało przyszłej matki to piękno samo w sobie i esencja kobiecości. Modelka jest rozchwytywana przez projektantów, którzy zdążyli się stęsknić za jej egzotyczną urodą. Widocznie zaokrąglony brzuszek zdaje się nie być przeszkoda w angażowaniu Dunn w pokazach. Specjalnie dla niej zrezygnowano z surowych kanonów i wymagań stawianych modelkom. Gdy była w piątym miesiącu ciąży wystąpiła podczas Tygodnia Mody w Berlinie.

Ostatnio uświetniła pokaz Jeana Paula Gaultiera. Francuski wirtuoz mody specjalnie Dunn zaprojektował fantazyjny kostium ciążowy, który nieco prowokacyjnie, wspaniale podkreślił zaokrąglone kształty i brzuch. Wyglądała kwitnąco, bardzo seksownie, po prostu kobieco.. Pojawienie się modelki podczas Tygodnia Mody w Paryżu ostatecznie potwierdziło, że będąc modelką można zajść w ciążę bez obaw o zrujnowanie kariery. Zaroiło się od słów uznania dla mam-modelek, chwalono piękno kobiety w błogosławionym stanie. Inna modelka, która nie poddała się i nie zrezygnowała z pracy na rzecz ciąży i dziecka to Heidi Mount, która mając osiemnaście lat urodziła dziecko, a później uświetniała pokazy Chanel, Alexandra McQueena i Stelli McCartney