Pnie drzew, science-fiction, labirynt, szkło, LEDy...jedno jest pewne, ma być oryginalnie i nietuzinkowo. Oto jak wygladają sławne domy mody i nie tylko w Tokio.

Jednym z ciekawych przykładów jest Tod’s. Dom mody zaprojektowany jest w kształcie litery „L” tak, żeby najwęższa jej część wychodziła na najbardziej prestiżową ulicę –Omotesando Avenue. Główne elementy to beton i szkło, które tworzą strukturalny wzór oplatający sześć ścian budynku.

 

2_400_01

Projektantom wieżowca mieszkalnego Nakaganin w Tokio przyświecała idea stworzenia utopijnego miasta. Grupa architektów i urbanistów Metabolizm nie kryła swoich inspiracji science-fiction. Ideałem architektonicznym było połączenie funkcjonalizmu i indywidualnego charakteru. Obecnie Tokio jest ukształtowane przez fantastyczne budynki. Większość z nich to domy mody światowej sławy projektantów. Mariaż mody i architektury nie powinien nikogo dziwić, obie dziedziny sztuki specjalizują się w łączeniu użyteczności z estetyką.

1

Dom Mody Louis Vuitton, jest inspirowany pniami drzew, które obiektyw uchwycił w dowolnym punkcie. Zatrzymany w czasie ruch tworzy niejednolita bryłę. „Pnie” składają się na  skomplikowaną siatkę, dzięki czemu pomiędzy częściami butiku można się przechadzać jak w labiryncie.

4_400_01W Tokio nie mogło zabraknąć miejsca dla ikony mody Chanel. Budynek zalicza się do największych na świecie domów mody. Wieża Chanel ma 56 m wysokości. Szklana masywna ściana podświetlona jest przez diody L.E.D. Dzięki połączeniu elegancji i technologii, możliwe jest wyświetlanie czarno-białych wzorów na fasadzie budynku.

 

6_400_01

 

Innym przykładem tego typu jest sklep Alexandra Herchcovitch’a i stanowi silną reprezentację brazylijskich wpływów w Japonii.

8_400_01

 

To kilka innych przykładów

Dior - klasyka i elegancja:

 

9_400_01

 

 

Prada – struktura drogocennego kamienia

10_400

autor: A.N.