Jeśli masz długie, półdługie włosy i nie lubisz ich często rozpuszczać ten sezon jest dla Ciebie. Na wybiegach, ale i na ulicach widać coraz częściej trend na… warkocze. Wróciły do łask, kojarzące się z grzeczną fryzurą małych dziewczynek. Warkocze i kucyki są dość łatwe i szybkie w wykonaniu. A czasem potrafią zmienić się w wieczorową fryzurę. Jest ona też wygodna, włosy nie będą rozwiane na wietrze, a przy tym będziesz wyglądać modnie i schludnie.

Warkocz kojarzy się ze słowiańską urodą. To ludowy akcent. Można spróbować jednak wkomponować parę warkoczyków do codziennego kucyka. Do pracy można uczesać efektownego warkocza wplatanego. Długie włosy dają więcej możliwości. Możemy stworzyć wiele, niesamowitych fryzur z wydawałoby się zwykłego warkocza. Upleciona korona z tyłu głowy wygląda bardzo efektownie. Taka fryzura nadaje się i do pracy i do romantycznych stylizacji. Warkocze i abstrakcje na ich temat można podziwiać u gwiazd. W Polsce często w takim fryzurze można zobaczyć Magdalenę Cielecką. W ostatnim filmie „Nigdy nie mów nigdy” główna bohaterka grana przez Annę Dereszowską pokochała warkocze i chodzi w nich nawet do pracy. Upięcia z warkoczy na dużych galach prezentowały Anne Hathaway, Sarah Michelle Gellar i Jessica Alba.

Zamiast misternie uplecionych fryzur, możesz pozwolić sobie na więcej luzu. Luźno splątany warkocz nad karkiem, też będzie w dobrym guście. Jak się okazało trend wyprzedziła premier Ukrainy Julia Tymoszenko. Na jej fryzurze możesz się wzorować, zawsze wygląda nieskazitelnie. 
Fryzurę z warkoczami możesz nabłyszczyć lakierem. Pamiętaj, że pasma powinny być równo podzielone, pomoże Ci w tym grzebień w dużymi zębami. Wykorzystaj gumki, kolorowe spinki, które pasują Ci do stroju. Możesz poszaleć, potargana, luźna fryzura jest bardzo na topie. Przypomnij sobie jak to było, kiedy byłaś małą dziewczynką i zapleć warkocz