Co kobieta nosi w swojej torebce? Łatwiej byłoby wymienić rzeczy, których nie nosi... To dlatego, projektanci musieli się poddać. I choć w ostatnim sezonie lansowali mikro – torebeczki dla dam, pomyśleli także o wielbicielkach wielkich toreb.

Co każdego dnia wrzucasz do torebki? Portfel, telefon, kosmetyczkę, szczotkę do włosów, notes, długopis, zapasowe rajstopy... Uff, lista nie ma końca. Co więcej, wiele z tych rzeczy to naprawdę niezbędne przedmioty. Jaką torebkę wybrać, by pomieścić to wszystko, a przy tym wyglądać modnie i dobrze?

Worki zawsze modne

Workowate torby pojawiły się przed kilkoma sezonami i wciąż trzymają się mocno. Nic dziwnego: są pojemne, wygodne, miękko układają się na ramieniu. Wbrew pozorom świetnie pasują do bardzo różnorodnych stylizacji. Warto tylko pamiętać, że te z cienkiego, bardzo kolorowego skaju lepsze są dla nastolatek. Jeśli musisz wyglądać elegancko, zdecyduj się na workowatą torbę z miękkiej skóry lub zamszu – będzie wyglądała szlachetnie i wciąż swobodnie. ciekawe torby znajdziesz też w internetowych butikach z rękodziełem. Tam czekają prawdziwe cudeńka wykonane w pojedynczych egzemplarzach.

Duża torba do ręki

Nowością są duże (naprawdę duże!) torby do noszenia w ręce. Nowością jest też to, że nie są to już kolejne wersje męskich teczek i aktówek, a naprawdę kobiece torebki. Często mają delikatne ornamenty i zdobienia, dodatkowe kieszenie, fikuśną klapę lub oryginalną rączkę. Wyglądają naprawdę pięknie, ale mają jedną wadę: są mało wygodne. to wariant raczej dla tych pań, które podróżują samochodem, a z torebką pokonują niewielkie odległości.

A może męska?

Męskie torby są zwykle znacznie większe od damskich torebek. Warto więc zainteresować się tym działem w sklepie. Bez trudu znajdziesz tam prostą, czarną torbę o klasycznym kształcie. W dziale dla młodych mężczyzn są też oryginalne torby do przewieszenia na skos, a także duży wybór toreb sportowych. Bonus: mało prawdopodobne, że taką samą będą miały wszystkie koleżanki!

Tego nie rób pod żadnym pozorem!

Absolutne nie mówimy wszelkim pseudo torbom. Codziennych drobiazgów absolutnie nie możesz nosić w reklamówce. Tak na wszelki wypadek przypominamy, że płócienne torby, tzw. ekologiczne, służą do noszenia zakupów, a nie zastępowania damskiej torebki. Stylistyczną porażką jest też wielokrotne wykorzystywanie papierowych torebek z drogerii, nawet najdroższej i najbardziej eleganckiej. co jednak zrobić, jeśli wszystkie potrzebne rzeczy nie mieszczą ci się do torby? Coś wyrzuć lub po prostu kup większa torbę. W tym sezonie masz w czym wybierać.

Więcej na www.kuferart.pl