Po zakończeniu miesiąca mody na świecie przyszedł czas do tworzenia listy must have na nadchodzący sezon. Co prawda, za oknem coraz bardziej szaro i ponuro, ale projektanci wyprzedzają nawet pogodę i już teraz karzą nam myśleć o słońcu i wakacjach. Obowiązkowym punktem w naszym zestawieniu są przede wszystkim buty, których nie może zabraknąć w szafie każdej rasowej kobiety. Nie jednych, ale wielu par.

Co będzie modne w sezonie wiosna lato 2016? Trend może okazać się lekkim zaskoczeniem i wymagać od pań pewnego stopnia odwagi w noszeniu rekomendowanych modeli butów. Podczas prezentowania kolekcji wiosna 2016 we wszystkich modowych stolicach pojawiły się obowiązkowo klasyczne propozycje, płaskie sandały, szpilki czy sportowe sneakersy. Nie do klasyki jednak tym razem należał wybieg. Uwagę i serca fashionistów skradły nowoczesne, nietypowe kształty i rozwiązania.

Wiele wiodących marek zdecydowało się na odświeżenie swoich linii obuwia i wprowadzenie elementów futurystycznych. Dominowały dzikie, przerysowane i „napompowane” buty. Metaliczne odcienie, rockowe wzory, kryształki, kwiatki, sznureczki, paseczki. Bogactwo formy i barw, dla zwariowanych pań kochających modę.

Obejrzyjcie wybrane modele butów z kolekcji wiosna lato 2016 Ready-to-Wear.