Chcesz rzucić przyjaciół na kolana – zostań wiedźmą w filmowym stylu. Strój czarownicy czy wiedźmy jest najpopularniejszym przebraniem kobiecym w czasie imprez i balów Halloween. W ten wieczór nawet damy mają prawo przebrać się i stać się wiedźmami.

Przedstawiamy Wam propozycje stylizacji, inspirowanych postaciami z dużego ekranu. Może skorzystacie z naszych rekomendacji i oczarujecie przyjaciół w Halloween.

Maleficient (film z 2004)

Każdy z nas chyba pamięta niesamowitą Angelina Jolie w roli czarownicy w filmie „Maleficient”. Intensywnie czerwone usta, mocno pomalowane na czarno oczy i rogi na głowie. Długa, powłóczysta suknia może być trudna do ogarnięcia na imprezie, zwłaszcza tanecznej. Znaleźliśmy na to rozwiązanie. Możecie zakupić w H&M czarną pelerynę i założyć ją na małą czarną. Do tego doskonale będzie pasował wystylizowany pierścień Gucci i skórzane, błyszczące botki Proenza Schouler. W ten sposób osiągnięcie szykowny i tajemniczy look. Panie, które wolą klasykę, mogą wybrać długą suknię, dostępną w sklepie internetowym ASOS.

The Craft

Film „The Craft” („Szkoła czarownic) opowiadał o grupie przyjaciółek, które bawiły się  czarną magią. Dziewczyny chodziły w bardzo kusych mini spódniczkach i obcisłych białych koszulach. Film wypromował pod koniec lat 90. trend na noszenie za dużych skórzanych kurtek.

Oto kilka niezbędnych rzeczy, które pomogą Ci w stworzeniu stylizacji przyjaciółki z paczki The Craft. Na szyję koniecznie załóż obrożę. Następnie uzupełnij kreację dużą kurtką ze skóry, najlepiej po kimś o większych gabarytach. Przydadzą się też stylowa biała koszula oraz ciężkie, wojskowe buty.


The Witches of Eastwick

„Czarownice z Eastwick”  to kultowy film z 1987 z  fantastyczną rolą Cher. Jeżeli nie oglądaliście tego filmu, gorąco polecam. Niezapomniana postać wykreowana przez Cher z burzą loków na głowie. Stylizacja na czarownicę Cher wymaga obowiązkowo zakręconych włosów i mocno podkreślonych czarną kredką oczu. Ultra kobieca czarna sukienka i cała masa cekinów. Prawdziwa czarownica w stylu lat 80.


The Addams Family

Film i serial „Rodzina Adamsów” jest kręcony już od lat 60. Na pewno w oczach wielu widzów uczłowieczył tytułową rodzinę potworów, robiąc z nich sympatycznych i przyjacielskich odmieńców. Jeżeli chciałabyś wyglądać jak założycielka rodu Adamsów, nie możesz zapomnieć o długiej, niesamowicie dopasowanej czarnej sukni. Pomaluj usta na krwisto czerwono i załóż perukę z prostymi, kruczoczarnymi włosami. Dodatkowo możesz przepasać się szerokim, skórzanym paskiem, jeszcze bardziej podkreślając wąską talię.