A właściwie chodzi tu o futrzany bezrękawnik. Przyda Ci się jesienią i zimą 2009/2010, zwłaszcza w chłodną i mroźną pogodę. Może pełnić nie tylko funkcję cieplną i outdoorową, ale także wieczorową.

Futrzak, czyli jak nazywamy sobie dla wygody futrzany bezrękawnik, zagościł już na salonach i półkach sklepowych. To taki trochę okrojony model futra (również przeżywającego swój niebywały renesans), czasem przybierający nawet postać kusego bolerka. Od dawien dawna kobiety nosiły futra, które mężczyźni najpierw dla nich zdobywali siłą, potem kupowali. Były i są synonimem luksusu i bogactwa. Drogie i uwielbiane futra ostatnimi laty nieco straciły na atrakcyjności przede wszystkim przez sprzeciw i negatywną kampanię obrońców praw zwierząt. W tym sezonie projektanci, chcąc być może odgonić widmo kryzysu, zaproponowali powrót do tego typu naturalnych materiałów będących synonimem dobrobytu. Ale dostępne są też wersje eko. Do popularności bezrękawników przyczyniły się również zapewne powroty do stylistyki lat 80-tych czy też etnicznych klimatów - mówiąc obrazowo kłania się image Crystal Carrington, bajkowej pastereczki czy też Anny Kareniny.

Futrzak czasem przybiera formę okrojoną - kamizelki, ale najczęściej występuje w postaci futrzanej kurteczki bez rękawów. Najmodniejsze kolory to biel, czerń i beż, ale barwy zbliżone do naturalnych także biją rekordy popularności w tym sezonie. Wersje farbowane na jaskrawe kolory raczej są zarezerwowane na wielkie wyjścia, ekstrawaganckie przyjęcia czy też występy sceniczne. Futrzaki miewają stójki lub wykładane kołnierze, zapięcia na suwak, wiązania lub haftki i pasek w talii. Jeśli chodzi o fakturę i rodzaj czy długość włosia też mamy tu dużą dowolność.

Do czego nosić? Futrzaka można nosić na kilka sposobów. Do minimalistycznej kreacji, najczęściej sukienki w intensywnym kolorze nadaje się połyskujący czarnym, dłuższym włosem model. Jeśli chcemy wyglądać trochę hippisowsko - załóżmy ją po prostu do jeansów i barwnej tuniki, tu sprawdzi się bezrękawnik w naturalnym kolorze. Na co dzień, do pracy czy w funkcji wierzchniego okrycia wybierz beżowy, prosty model. Będzie świetny do wąskich spodni czy ołówkowej spódnicy i koszulowej bluzki. Czarne legginsy z połyskiem, rurki lub skórzane spodnie nabijane ćwiekami, szpilki i T-shirt nawet z nadrukami będą wyglądać ok do czarnego futrzaka. A co z wielkim wyjściem? Gołe ramiona niech pozostaną nagie, a reszta stroju nie powinna być zbyt skomplikowana. Minisukienka, czarne legginsy i zwykły T-shirt czy bluzka lub kreacja w jednym zdecydowanym kolorze i możesz stać się królową wieczoru.
.
Panie z dużym biustem oraz o bardzo kobiecych kształtach niestety powinny zrezygnować z futrzanych bezrękawników, albo wybierać takie, które mają tylko gdzieniegdzie wstawki z futra. Mogą też wybrać w zamian futrzany kołnierz, szal, etolę, ewentualnie pelerynę (choć tu też trzeba uważać, żeby nie wyglądać zbyt potężnie) albo małe bolerko okrywające tylko same ramiona