Powoli zbliżają się wakacje. Pewnie wielu z Was zastanawia się nad wyborem miejsca, hotelu czy terminu. Dla absolutnych fashionvictim przygotowaliśmy listę hoteli zaprojektowanych przez różnych mistrzów z świata mody.

Hotel Karla Lagerfelda
Karl Lagerfeld kilka lat temu podjął współpracę z dubajską firmą. Mistrz zaprojektuje 80 domów. World Isla Moda, ze wszystkimi planowanymi atrakcjami zostanie udostępniona do zamieszkania w 2011 roku. Już się zgłosiło wielu chętnych na wykupienie oraz wynajem jeszcze nieistniejących apartamentów.

Hotel Gucci
Elisabetta Gucci, córka znanego projektanta mody ma zamiar otworzyć sieć 40 nowych obiektów hotelowych w ciągu kolejnych piętnastu lat. Oczywiście pierwszy hotel powstanie jak zwykle w Dubaju. Następnie w Chinach, Rosji i Ameryce Południowej. Lorens Ziller, partner Elisabetta Gucci Hotels & Resorts nie martwi się kryzysem –„ Gdybym był właścicielem ogromnego, 300-pokojowego hotelu, to prawdopodobnie bym się martwił, ale uważam, że zawsze znajdzie się na rynku miejsce dla małego butikowego hotelu”. Koszt wynajęcia pokoju nie będzie tani, bowiem będzie kosztował od ok. 400 do 6800 dolarów. W hotelu będziemy mogli kupić wszystko co znajduje się w wyposażeniu obiektu, zaczynając od mebli, pościeli po kapcie.

Hotel Bvlgari
Słynny dom mody, BVLGARI już otworzył dwa wybitnie ekskluzywne hotele pod własną marką. Pierwszy hotel znajduje się w Mediolanie, stolicy światowej mody, i na Bali, w raju dla miliarderów szukających wytchnienia od cywilizacji? Filozofia stojąca za tą inwestycją - oczywiście odległa jest od prozaicznej chęci zysku – to „każdy detal ma być hołdem dla absolutnego luksusu”.

Hotel Versace
Po tragicznej śmierci Gianniego Versace w 1997 roku, jego willa trafiała w różne ręce. Najpierw była siedzibą elitarnego klubu Casa Casuarina, później za opłatą $50 można było ją zwiedzać. Aż w końcu restaurator Barton G. Weiss wpadł na pomysł, aby go wykorzystać jako hotel.
Hotel „The Villa by Barton G.” ma 10 pokoi i znajduje się w sercu South Beach na Florydzie. Niewielka ilość pokoi oraz historia willi spowodowała, że hotel jest niezwykle elegancki, ale i też kameralny. Każdy apartament składa się z sypialni z dużym łóżkiem, salonem, łazienką z dwoma prysznicami oraz z prywatnym tarasem. Na terenie hotelu znajdziemy plac z fontannami, freskami, witrażami oraz mozaikami. Prawdziwy luksus nas czeka jak tylko wjedziemy za bramkę do rezydencji. W hotelu znajduje się znakomita restauracja serwująca kuchnię europejską. Dlatego osoby, które chcą zwiedzić rezydencję, nie zostając na noc (ceny od 6.000 zł za nocleg) mogą skorzystać sobie tylko z restauracji, w której dania zostaną podane na porcelanie Versace

Hotel Giorgio Armani
Giorgio Armani kilka lat temu zaprojektował hotel, który znajduje się w wieżowcu Burj Dubai. Mierzy on aż 800 metrów, a na poszczególnych piętrach znajdują się apartamenty oraz biura. Budynek składa się z rdzenia oraz trzech ramion, które wraz ze wzrostem wysokości stają się coraz krótsze, aż wreszcie zostaje tylko sam rdzeń, który przechodzi w iglicę. Sam hotel składa się z 37 pięter, którymi żadna modnisia by nie pogardziła.

Hotel Missoni
Ich pierwszy hotel znajduje się w Edynburgu. Jednak rodzina ma nadzieję, że zdołają otworzyć całą sieć ekskluzywnych rezydencji. Następny będzie budowany w Kuwejcie. Jak można się domyślać w hotelu królują wzory słynne dla Missoni. Nawet kelnerzy mają specjalne fartuszki.