Band of Outsiders rośnie w siłę. Z niewielkiej firmy z Los Angeles, która oferowała na początku jedynie hipsterskie koszule i krawaty, Scott Sternberg jesienią tego roku otworzy pierwszy sklep w Nowym Jorku. W tym tygodniu podczas pokazów Resort 2015 marka zaprezentowała również swoją pierwszą linię butów.

Band of Outsiders zawsze był otwarty na wszelkie kolaboracje i nowe wyzwania. Manolo Blahnik zwykle robił takie buty dla kobiet, które nie nadawały się do sprzedaży i ozdabiały jedynie wystawy. Band of Outsiders w tym samym czasie współpracował z  Sperry Topsider nad kolekcją dla panów.

Podczas pokazów Band of Outsiders przedstawiło kolekcję butów dla pań, która będzie dostępna w sprzedaży od listopada. Znajdziecie na pewno coś dla siebie. Mokasyny w kliny i paski, sandałki z cholewkami, trendy klapki czy w końcu rewelacyjne półbuty z zaznaczonymi innym kolorem noskami i obcasami. Mnie zachwyciły jasnobeżowe zamszowe botki, w których wygląda się cool. Buty nie są najtańsze, ceny wahają się od 295 dolarów do 695 za skórzane modele. Marka pozycjonuje kolekcję prostym stwierdzeniem „To są buty Band of Outsiders”. I wystarczy. Buty są perfekcyjne.