Okrągłe okulary to pierwsze model oprawek, który towarzyszy Nam od początku. Dopiero  z czasem kształt zaczął się zmieniać na bardziej prostokątny. Najbardziej spopularyzowane na początku XX wieku, dziś znów są pożądane przez wszystkie fashionistki.
Swój nieśmiały powrót miały rok temu. Podczas tygodnia mody wiosna / lato 2009 mogliśmy je zobaczyć zarówno na modelkach jaki i u modeli Marc Jacobs, Proenza Schouler, Ralph Lauren, Michael Kors, Zegna czy Lanvin.  Nawet magazyn New York Times zauważył zbliżający się trend, pisząc że okrągłe okulary to największy hit.
Najmodniejsze są te wykonane z grubych plastikowych ramek. Lady Gaga się z nimi nie rozstaje. Uwielbia różne wariacje na ich temat, raz czarne, innym razem zakłada złote. Byle by były okrągłe. U Nas w Polsce również widać, że trend staje się popularniejszy z dnia na dzień. Ostatnio czarne Sleepery marki Massada mogliśmy podziwiać na modelkach w Glamour i Cosmopolitanie. Również Kinga Rusin w najnowszym Twoim Stylu prezentuje na swoim nosie czarne Spanish Coffee marki Massada.
Okrągłe okulary na długą pozostaną modne. Topshop właśnie zaprezentował swoją najnowszą kolekcję na sezon wiosna / lato 2011, która była pełna okrągłych okularów.