Supermodelka i początkująca, ale dobrze zapowiadająca się aktorka Cara Delevingne odpuściła sobie na pewien czas modeling. Nie trwało to jednak długo, ponieważ kiedy wzywa Karl Lagerfeld, to nikt nie może odmówić. Modelka podpisała kontrakt z Chanel w 2012 roku, kiedy otworzyła pokazy Haute Couture wiosna. Od tamtej pory ona i Karl Lagerfeld został najlepszymi przyjaciółmi w świecie mody.

Teraz Cara wzięła udział w zdjęciach do kampanii reklamowej modnych okularów Chanel z kolekcji wiosna 2016. 23-letnia gwiazda wybiegów i social mediów pojawiła się w okularach francuskiego domu mody, a przed kamerą czuła się wyjątkowo swobodnie i komfortowo. Eleganckie okulary dla geeków z jasnymi oprawkami zestawione zostały z chłopięcą czapką z daszkiem, czasem noszoną do tyłu. Do tego Cara miała na sobie tweedową kurtkę w kratkę i białą klasyczną koszulę.

W krótkim wywiadzie Cara Delevingne opowiedziała, dlaczego zrezygnowała na jakiś czas z modelingu i wybrała aktorstwo. „Przez cały czas poświęcałam się i oczekiwałam od innych akceptacji. W rezultacie straciłam z oczu siebie i przestałam być szczęśliwa. Czy to ma być sukces? Myślę, że wszystko wynikało z głębokiej potrzeby bycia kochaną”. „Z czasem nabrałam dystansu i zdałam sobie sprawę, że akceptacja innych nie jest najważniejszą rzeczą”, dodaje modelka.