Co zrobić, gdy okazuje się, że heteroseksualnym rodzicom urodziło się homoseksualne dziecko? 
W obawie przed odrzuceniem przez rodzinę, większość świadomych swojej orientacji seksualnej gejów i lesbijek, długo zwleka z wyznaniem prawdy a niektórzy nigdy tego nie robią. Ci drudzy potrafią cale lata ukrywać się przed bliskimi. Wielu maskuje swoje prawdziwe skłonności wchodząc nawet w związki heteroseksualne, w których nigdy nie czują się spełnieni.
Jednak strach przed potępieniem przez najbliższych jest większy, niż pragnienie podzielenia się z nimi swoim szczęściem. W naszym kraju, nieakceptacja dla związków homoseksualnych, wciąż jest prawie równa jak potępienie dla gwałcicieli i pedofilów. Z tą różnicą, że rodziny gwałcicieli, potrafią bronić swoich bliskich w sądzie, walcząc o ich uwolnienie, tłumiąc jednocześnie w sobie świadomość, że ich „pociecha” jest sprawca krzywdy czyjegoś dziecka.

Za to rodzice osób homoseksualnych, nie raz, wyrzekają się swoich potomków, którzy winni są tylko i wyłącznie „zakazanej” miłości. „Winowajcy” często zdaja sobie sprawę, z tego, że ich relację z rodziną po takim wyznaniu mogą się zmienić, wierzą jednak w ich bezinteresowną miłość i akceptację. Niestety wielu z tych, którzy się, na to odważy spotyka się z odrzuceniem. W jednej chwili ukochany syn staje się zboczeńcem a córka dewiantkom.

Większości rodziców, którzy staja przed takim problemem, mimo miłości do swoich dzieci, ciężko jest zapanować nad emocjami. Sytuacja ta jest dla nich trudna do zrozumienia, niektórym nigdy nie udaję się z tym pogodzić, czują się oszukani i zdradzeni przez własne dzieci.
Każdy jednak rodzić marzy by jego dziecko, przede wszystkim, było szczęśliwe, zapominając czasem, że to, co według rodziców oznacza „bycie szczęśliwym”, nie musi oznaczać tego samego dla ich potomstwa. O czym też nie raz przekonują się osoby heteroseksualne