Przez jednych podziwiana, przez drugich znienawidzona. Mając ojca Wojciecha Jaruzelskiego na pewno było jej z jednej strony łatwiej, z drugiej trudniej.

Absolwentka polonistyki modą zajęła się przypadkowo. Krystyna Kaszuba, ówczesna redaktor naczelna kobiecego miesięcznika „Twój Styl”, poprosiła ją o wywiad. Po jakimś czasie z roli gościa, stała się dziennikarką miesięcznika. Zajmowała się stylizacją zdjęć, oraz pisała o modzie.

Monika zapragnęła czegoś więcej, chciała dalej się rozwijać. Miała pomysł na szkołę. Jednak nie tak zwyczajną. Jej szkoła marzeń miała stworzyć miejsce, w którym kursanci poznawaliby zasady podkreślania profesjonalizmu odpowiednim strojem i zachowaniem, ale także nauczyli się właściwie wydobywać swoje kobiece, czy męskie atuty.

Marzenie się spełniło. Powstała Szkoła Stylu. Uczą w niej różni specjaliści w dziedzinach związanych z modą i urodą oraz znane osobowości, takie jak m.in. Beata Tyszkiewicz. Intensywne zajęcia dotyczą szczegółowych zagadnień stylu, tendencji w makijażu i fryzjerstwie, naukę pięknego poruszania się, które odbywają się w 12 osobowych grupach.