Nadchodzą potwory! Szczęśliwym zbiegiem okoliczności kończy się jednak wkrótce ich okres ochronny. Już od kwietnia łowcy potworów w Europie również będą mogli oddać się rozrywce, która w Japonni uzyskała status masowego fenomenu: grze Monster Hunter Tri wydanej przez Capcom. Jest to pierwszy tytuł tej kultowej serii świętujący swą premierę na konsoli Wii.
Jeszcze nigdy nie było do pokanania tak wiele wzbudzających strach potworów, jeszcze nigdy przygoda ta nie miała tak epickiej fabuły i jeszcze nigdy nie była tak zabawna – szczególnie w grupie. Oprócz wielu nowych funkcji gra wykorzystuje także mikrofon Wii Speak, umożliwiający fanom Nintendo komunikację podczas łowców również drogą online, poprzez wywołanie. Nowe potwory, nowe krainy, nowa broń myśliwska, nowe funkcje – nie dziwi zatem fakt, iż w Japonii już w dwa dni po premierze gry Monster Hunter Tri na łowy ruszyło ponad pół miliona użytkowników Wii. Fantastyczne krajobrazy, które gracze napotykają na swej drodze sprawiają, iż Monster Hunter Tri to jedna z najbrdziej imponujących pod względem grafiki gier na konsolę Wii.
Do nowych obszarów gry należy świat podwodny, zamieszkiwany przez absolutnie do tej pory nieznane potwory kolosy. Gracze będą im mogli stawić czoła wykorzystując nową broń, na przykład ogromną Switch Axe. Mogą nią sterować przy pomocy zarówno Wii Remote, jak i kontrolerów Nunchuk i Classic Controller Pro.

W grze myśliwi muszą wykonywać coraz to nowe zadania zwane Quest´ami, przy czym nie ma narzuconego przebiegu akcji. Zakończenie łowów jest otwarte – i nim do niego dojdzie może minąć 100 lub nawet więcej godzin gry.
W trybie gry single epicka fabuła wprowadza grycza w świat, w którym poznaje wszystkie tajniki sztuki polowań na potwory. Szczególnie dużo rozrywki przysparza Monster Hunter Tri podczas gry w jednym z trybów multiplayer. Offline, w trybie „Arena” dwaj gracze mogą wspólnie stawić czoła rzeszy potworów wykorzystując splitscreen. Online natomiast mogą nawet czterej gracze zawiązać łowiecką grupę i stanąć do walki przeciwko potężnym, inteligentnym bestiom. Podczas całej akcji mogą komunikować się pomiędzy sobą dzięki mikrofonowi Wii Speak. Wymiana informacji, analiza słabych stron przeciwników czy taktyki polowania, wzywanie pomocy i wspólne świętownie pomyślnego zakończenia łowów – wszystko to odbywa się w czasie rzeczywistym.
Monster Hunter Tri nie jest zwyczajną grą akcji. Twórcy gry z Capcom stworzyli tutaj kompletny i pełen życia ekosystem. Podobnie jak w naturalnej walce o przetrwanie, potwory żyjąc w swym otoczeniu nawiązują kontakt z innymi gatunkami zamieszkującymi ich świat oraz oczywiście z graczami. Polowanie na te bestie jest zatem prawdziwym wyzwaniem i wymaga od graczy umiejętności taktycznego myślenia i podejmowanie właściwych decyzji. Przede wszystkim jednak, muszą oni nauczyć się respektowania stworzeń zamieszkujących świat gry i polować na nie tylko w celu zabezpieczenia własnego przetrwania.
Twórcy gry przenieśli na potwory zachowania prawdziwych zwierząt. Każde stworzenie zachowuje się zatem całkowicie indywidualnie i zgodnie z cechami gatunku, do którego przynależy. Małe potwory na przykład łączą się w stada, by lepiej móc stawić opór wiekszym gatunkom, zajmującym wyższą pozycję w łańcuchu pokarmowym. Podobnie jak prawdziwe zwierzęta potwory tracą siły w walce. Ich ruchy stają się wolniejsze, a z chwilą gdy poczują głód ruszają w poszukiwaniu karmy. Gracze mają zatem możliwość przyjrzenia się z bliska procesom ewolucji, bądź też nawet aktywnie w nich uczestniczyć.

W Monster Hunter Tri stanowią oni bowiem element świata, w którym potwory i ludzie egzystują obok siebie. Gracze wcielają się w rolę początkującego myśliwego, o którego wyglądzie, np.: włosach czy ubraniu mogą zadecydować sami. W miarę postępu w grze mogą uzupełniać swoje uzbrojenie wykorzystując do tego na przykład rogi, futro, łuskowy pancerz, skóry i kości poległych potworów. Ten, kto pragnie stać się sławnym, musi wykonać wiele zadań, wyposażyć swą wioskę we wszystkie potrzebne do przeżycia środki i chronić jej społeczność przed zagładą. Każde kolejne polowanie na potwory stawia przed graczami coraz większe wyzwania, aż w końcu staną oni oko w oko z naprawdę majestatycznymi bestiami.

Gra Monster Hunter Tri dostępna będzie zarówno oddzielnie jak i w dwóch specjalnych zestawach. Jeden z nich opócz gry zawierał będzie czarny kontroler Classic Controller Pro, drugi natomiast mikrofon Wii Speak. Classic Controller Pro wyposażony jest w dodatkowe przyciski L i R oraz cechuje się szczególnie poręcznym, ergonomicznym kształtem. Łącząc go z Wii Remote można sterować grą niezależnie od długości kabla i stanowiska konsoli.
Już w kwietniu na Wii zabrzmi myśliwski sygnał halali. Darzbór! – od Nintendo dla wszystkich łowców potworów oraz tych, którzy zamierzają nimi zostać!