Michael Jackson kilka dni temu został pochowany, jednak cały świat będzie go wspominał przez następne lata. Michael Jackson, tak jak jego taniec moonwalk jest wieczny.

Michael Jackson wykonując swój taniec w 1983 roku w programie telewizyjnym Motown 25: Yesterday, Today, Forever w trakcie wykonywania utworu "Billie Jean" nie przypuszczał, że staną się to najsłynniejsze kroki na świecie. Moonwalk, bo o nim mowa, polega na wywołaniu wrażenia, iż tancerz porusza się naprzód, gdy w istocie przesuwa się w przeciwnym kierunku. Po nagłej śmierci gwiazdora moonwalk zrobił się jeszcze popularniejszy. Powstała specjalna strona internetowa www.eternalmoonwalk.com na której możemy się przyłączyć do ludzi na całym świecie tańczących moonwalk. „Księżycowy chód" wykonują wszyscy. Na stronie zobaczymy zarówno babcie, młodzież, jak i skarpetkę wykonującą taniec. Moonwalk tańczy się na rękach, rolkach czy nawet na łyżwach. Wykonują go ludzie z każdej części świata. Jest to świetna inicjatywa. Nie tylko składa się w ten sposób hołd piosenkarzowi ale również łączy się ludzi. Szczególnie właśnie z tego Michael Jackson byłby dumny. Artyście przez całe życie zależało najbardziej aby połączyć wszystkie narodowości świata.

Jeżeli chcesz się przyłączyć jedynie co musisz zrobić to nagrać swój tanieć, przesłać filmik na stronę www.eternalmoonwalk.com oraz wypełnić specjalny formularz.