Suzuki jest jednym z głównych sponsorów festiwalu Rock am Ring. W tym roku, jubileuszowy, 25-ty festiwal odbędzie się w niemieckiej miejscowości Nurburgring, na terenie słynnego toru wyścigowego nazwanego „Ring”. Z tej okazji, Suzuki przygotowało specjalny samochód.

„Swift Sport Rock at the Ring” zostanie wyprodukowany w 700 egzemplarzach i każdy z nich wyceniono na 17.990 euro. Auto dostępne będzie w trzech wyjątkowych kolorach: „White Pearl Metallic", "Cosmic Black Pearl Metallic" lub "Supreme Red Pearl Metallic", co mniej więcej oznacza perłowy biały, czarny i czerwony. Auto wewnątrz otrzyma logo festiwalu, nowy zaawansowany system audio, nawigację satelitarną z aż 6.9-calowym wyświetlaczem i dyskiem o pojemności 30 GB oraz stację do iPoda.

Festiwalowa wersja Swifta Sport, poza kolorem, nie różni się wyglądem karoserii od podstawowego modelu. Silnik jaki znajdzie się pod maska limitowanego auta, to ta sama jednostka, która napędza wersję Sport. Czterocylindrowy motor o pojemności 1.6 litra generuje moc 125 koni mechanicznych i do setki rozpędza auto w 8.9 sekundy. 

W sprzedaży samochód pojawi się w kwietniu. Niestety, Polacy by kupić tego Swifta będą musieli zamówić go w Niemczech i sprowadzić na swój koszt. Nie jest to auto dla sportowych wyjadaczy, ponieważ nie dysponuje ono zbyt dużą mocą i wybitnymi osiągami. Z pewnością „Sport Rock at the Ring” spodoba się ludziom którzy żyją od festiwalu do festiwalu, a samochód jest im potrzeby by w miarę szybko i tanio dojechać na kolejny koncert.