Polska jest olbrzymim krajem, a wciąż brak jej kreatywności. Gwiazdy są uzależnione od kopiowania strojów od zagranicznych celebrytek. To co zaproponuje im polski stylistka jest złe, chyba że widziały to już u kogoś innego z amerykańskiego bądź brytyjskiego Vogue. Nie ma mowy tutaj o inspiracji, jest tylko bezmyślne kopiowanie.

Wiadomo, że Kate Moss, Rihanna czy Lady Gaga są dla milionów dziewcząt na całym świecie inspiracją. Jednak nasze gwiazdy zapominają, że również i one powinny starać się być wzorcem, a nie ślepo naśladować swoje koleżanki z biznesu.

Doda
Od lat inspiruje się zachodnimi gwiazdami. Nie tylko ma  takie same buty, paski, sukienki jak Victoria Beckham. To na dodatek ostatnio pojawiła się w butach Balenciagi jakie ma Rihanna, oraz w okularach Prady niczym zdjęte z nosa Kate Moss. Na Sopot Hit Festiwal do złudzenia przypominała Britney Spears, na swojej najnowszej trasie koncertowej. Jej wojskowo-cyrkowy styl był wprost skopiowany.
Artystka ostatnio znalazła kolejną osobę, na której chętnie się opiera, jeśli chodzi o modę. Jest nią Lady Gaga. Doda nie rozstaje się z kokardą na włosach, które były elementem rozpoznawczym Lady Gagi. Strój na rozdaniu MTV miał być w stylu geometrycznych, futurystycznych strojów LG, jednak nie wyszło i tym razem.

Dominika Gawęda
Piosenkarka chętnie inspiruje się zarówno Lady Gagą oraz Rihanną.
Ostatnio zaczęła nosić „oryginalne” nakrycia głowy. Jednak każdy jej strój jest coraz gorszy. Na pokaz Mariusza Przybylskiego przyszła w hełmie na głowie z uszami myszki miki. Identyczny miała kilka tygodni wcześniej Rihanna na swoim teledysku.

Paulla
Nie wiadomo czy to wina piosenkarki czy stylistów show „Tylko nas dwoje..”. Artystka miała identyczny strój jak Rihanna podczas koncertu w Miami. Kostium, buty, kabaretki, rękawiczki, stanik, kolczyki – wszystko takie samo!