Piosenkarka jest także nominowana w dwóch kategoriach: „Najlepszy debiut” oraz „Najbardziej uzależniający kawałek”. Ujawniono również nazwiska artystów, którzy ubiegają się o tytuł „Najlepszego europejskiego wykonawcy”. Ceremonia MTV Europe Music Awards 2008 będzie transmitowana na żywo, w czwartek 6 listopada o g. 21:00, z europejskiej stolicy kultury, Liverpoolu, a dokładnie z Liverpool Echo Arena. Nagrody są sponsorowane przez: edc by Esprit, Dell, Sony Ericsson.

“Katy Perry jest jedną z najświeższych i najbardziej popularnych gwiazd, które pojawiły się na scenie muzycznej w tym roku, stąd podwójna nominacja do tegorocznych MTV Europe Music Awards” - mówi Richard Godfrey, Senior Vice President, Music and Production & Executive Producer, 2008 MTV Europe Music Awards - “Zależało nam na swobodnym prowadzącym przesyconym muzyką i uważamy, że Katy Perry jest idealną kandydatką do tej roli”.

Na scenie piosenkarce będą towarzyszyć członkowie jej zespołu, którzy jednocześnie będą akompaniować zarówno wykonawcom jak i prezenterom podczas gali wręczenia nagród.

Katy Perry to 23-letnia Kalifornijka, która wylansowała tegoroczny mega hit lata “I Kissed A Girl”. “Byłam bardzo podekscytowana, kiedy dowiedziałam się, że jestem nominowana w dwóch kategoriach, jednak, gdy poproszono mnie o poprowadzenie gali, nie mogłam uwierzyć w swoje szczęście” – powiedziała Katy. „Muszę przyznać, że prowadzenie tak prestiżowego wydarzenia, jakim są MTV Europe Music Awards, to nie lada wyzwanie oraz wyróżnienie. Mam nadzieję, że dorównam moim poprzednikom, Christinie Aguilerze, P. Diddiemu i Snoop Doggowi.”