Samsung Electronics, światowy lider w dziedzinie elektroniki użytkowej, zaprezentował dziś trzy nowe przenośne odtwarzacze multimedialne, które wzbogacą firmowe portfolio w drugiej połowie 2009 roku. Modele R1, R0 oraz M1 są kompatybilne z plikami DivX, co oznacza, że można bezpośrednio skopiować plik DivX z komputera na odtwarzacz multimedialny.

Nowe, multimedialne trio odtwarzaczy Samsung oferuje intuicyjny interfejs dotykowy i wygodną obsługę plików audio-video w dowolnym miejscu i chwili. Nad jakością dźwięku czuwa opracowana przez Samsung technologia wzbogacania dźwięku DNSe 3.0 (Digital Natura Sound Engine). Samsung zaprezentuje nowe modele odtwarzaczy w trakcie ekspozycji na targach IFA 2009 w Berlinie.

Samsung R1 to najsmuklejszy i najbardziej przyjazny użytkownikowi dotykowy odtwarzacz multimedialny z obsługą plików DivX w swojej klasie. To także pierwszy ma świecie odtwarzacz mp3 kompatybilny z plikami DivX wyposażony w dynamiczny, 2,6-calowy wyświetlacz szerokokątny.

Samsung R0 oferuje szereg praktycznych rozwiązań, w tym dotykowe klawisze ułatwiające sterowanie odtwarzaczem w ciemnościach oraz możliwość wygodnego rozszerzenia pamięci za pomocą kart MicroSD.

Samsung M1 to odtwarzacz klasy premium wyposażony w 3,3-calowy ekran dotykowy AMOLED zapewniający imponującą jakość odtwarzania plików video. Podobnie jak inne nowe modele, M1 może pochwalić się technologią wzbogacania dźwięku DNSe, czytnikiem kart MicroSD, wbudowanym głośnikiem, radiem FM, dyktafonem oraz technologią Bluetooth. Ponadto Samsung M1 pozwala korzystać ze spersonalizowanych widgetów opartych na technologii flash. Wszystkie te innowacyjne rozwiązania zostały zamknięte w odpornej na zarysowania metalowej obudowie