Hans Kloss, bohater kultowego serialu „Stawka większa niż życie” doczekał się swojego muzeum. Powstało ono w Katowicach przy ulicy Gliwickiej 6. Pomysłodawcą i twórcą placówki jest Piotr Owcarz. Z założenie ma być ona miejscem kulturalno-rozrywkowym, gdzie sympatycy serialu będą mogli się spotkać z ludźmi nauki i kultury.

Niezwykła atmosfera muzeum powstałą we współpracy z twórcami serialu. W przedsięwzięciu udział wzięli m.in.: Andrzej Konic i Janusz Morgenstern ( reżyserzy), Zbigniew Safjan i Andrzej Szypulski ( scenariusz), Stanisław Mikulski i Emil Karewicz ( aktorzy) oraz Jerzy Matuszkiewicz ( autor muzyki). 
W muzeum można podziwiać figury wojskowe Klossa i Brunnera, wykonane przez Tomasza Pałka. Na fanów „Stawki większej niż życie” czeka również wiele gadżetów dla prawdziwych koneserów: serialowe eksponaty, fotografie, nagrody twórców, komiksy, książki, kasety, płyty, nuty… 
Jednak filmowe zabytki nie są jedynymi atrakcjami, które oferuje muzeum. W Cafe Ingrid, znajdującej się na jego terenie, poczujemy prawdziwy klimat lat 40 XX wieku, pijąc kawę i paląc cygaro Brunera. W stylowym sklepiku można nabyć mnóstwo gadżetów związanych z serialem.

Muzeum Hansa Klossa organizuje także imprezy okolicznościowe, takie jak urodziny, imieniny, spotkania klasowe czy eventy dla firm. Czynne jest od 10 – 20 ( w weekendy do 22). Ceny biletów to 15 zł i 10zł (ulgowy)