Zapewne wszystkich ich ucieszy wiadmość, że w macierzystej siedzibie Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG w Stuttgarcie Zuffenhausen zostało oficjalnie otwarte nowe Muzeum Porsche.

Na 5.600 metrach kwadratowych powierzchni wystawowej tej nowoczesnej budowli znalazło się miejsce dla 80 historycznych samochodów oraz ponad 200 starannie zaaranżowanych mniejszych eksponatów z historii firmy. Zarówno znajdziemy tam pierwsze prototypy ikon takich jak 911 czy 550 Spyder – model, którym jechał James Dean, kiedy się zabił.

Przy wejściu znajduje się punkt informacyjny, a obok niego restauracja, kawiarnia, sklep oraz warsztat dla historycznych pojazdów Porsche. Kolekcja Porsche AG obejmuje łącznie 400 samochodów wyścigowych i sportowych. Są one przygotowane do prezentacji na całym świecie jako „muzeum na kółkach”. Eksponaty ze względu na fakt, że biorą udział w rajdach pojazdów zabytkowych, cały czas się zmieniają.

W muzeum doświadczymy całej historii samochodów Porsche, ułożonej chronologicznie.

Muzeum, utrzymane w całości w sterylnym kolorze białym, którego bryła opiera się tylko na trzech podporach i wygląda przez to jakby unosiła się w powietrzu. Odważna architektura jeszcze bardziej oddaje niesamowity charakter marki Porsche.

Nowe Muzeum Porsche jest otwarte codziennie oprócz poniedziałków, w godzinach 9.00 do 18.00. Wstęp dla dorosłych kosztuje osiem euro, ulgowy cztery euro, wstęp dla dzieci do lat 14 w towarzystwie osoby dorosłej jest bezpłatny.