Dzień Zakochanych zbliża się wielkimi krokami, warto więc zastanowić się nad odpowiednim jego zaplanowaniem, aby na długo wiązał się z niezapomnianymi wspomnieniami. Jak co roku, staniemy przed dylematem wyboru odpowiedniego prezentu dla ukochanej osoby. Coraz bardziej popularne są niestandardowe, spontaniczne i oryginalne niespodzianki samodzielnie wykonane przez partnera. W tym roku prawdziwym hitem wśród nietypowych upominków jest pomysł, na indywidualny występ muzyczny.

Pierwsze utwory liryczne o charakterze serenady pojawiły się w Europie na początku XIX wieku. Trubadurzy, z akompaniamentem gitary i innych instrumentów muzycznych, oznajmiali w ten sposób swym wybrankom o miłości i darzącym ich uczuciu. Motyw romantycznych poematów na przestrzeni wieków pojawiał się także w polskiej i światowej literaturze. „ Sonety do Laury” Francesco Petrarki, „Tristan i Izolda’, czy „Serenada’ Jana Andrzeja Morsztyna to tylko niektóre z nich, opisujące uczucie dwojga zakochanych w formie miłosnych serenad i pieśni lirycznych. 

Trudności związane z doborem odpowiedniego prezentu dla „drugiej połówki” stanowią nie lada wyzwanie. Sklepy oferują dziś bogaty wachlarz możliwości – od pluszowych misiów, przez słodkie czekoladki w kształcie serc, aż po romantyczne wycieczki we dwoje. Wymienione propozycje stały się już bardzo popularne, dlatego w tym roku postawmy na coś oryginalnego. Jednym z niecodziennych pomysłów jest samodzielnie przygotowany występ muzyczny, na wzór XIX wiecznych serenad.

Muzyka pozwala na okazanie uczuć w sposób wyjątkowy i nastrojowy. W dzisiejszych czasach, brakuje nam przemyślanych, romantycznych, prawdziwych niespodzianek „z duszą”. Występ muzyczny może być ciekawym pomysłem na Walentynki - mówi Magda Wiśniowska, Brand Manager instrumentów muzycznych CASIO.

Na rynku pojawiła się cała gama instrumentów, które pomogą przygotować prawdziwy miłosny koncert. Wśród nich najbardziej popularne to gitara, skrzypce, akordeon, saksofon, trąbka czy pianino. Aby dobrze przygotować się do tego występu, należy już wcześniej zacząć próby. Idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie zostały obdarzone talentem muzycznym mogą okazać się instrumenty z funkcją karaoke wyposażone w mikrofon np. Casio LK-300 TV, dzięki któremu możemy już nie tylko przygotować ulubiony przez ukochaną osobę utwór muzyczny, ale również go zaśpiewać. 

W tym roku na Walentynki przygotowałem mini koncert dla mojej dziewczyny. 14 lutego zaśpiewam, specjalnie dla niej, jej ulubioną piosenkę - „ Kocham Cię jak Irlandię”. Zupełnie się tego nie spodziewa, a co roczne prezenty w postaci romantycznych kolacji czy jej ulubionych perfum na pewno już ją znudziły. Chcę żeby wiedziała, że zrobię dla niej wszystko. – mówi 24 – letni Mateusz, student Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Dodatkowym pomysłem może być zarejestrowanie muzycznego występu na płycie CD lub DVD, tak by ukochana osoba mogła wrócić do tej wyjątkowej chwili, kiedy tylko będzie miała na to ochotę. W Stanach Zjednoczonych popularnym stało się umieszczanie miłosnych wyznań w sieci np. w popularnym serwisie youtube.com.