Chciałbym wnieść mój klasyczny wpływ w życie ludzi, którzy zazwyczaj nie słuchają tego rodzaju muzyki - otworzyć ich umysły. – taki właśnie cel przyświeca twórczości artysty o którym mowa.

Olafur Arnalds jest młodym muzykiem z Islandii który w niesamowity sposób potrafi łączyć elektronikę z muzyką klasyczną. Ten zaledwie 21 letni artysta tworzy niezwykle delikatne kompozycje dźwiękowe łącząc brzmienie smyczków i fortepianu. Arnalds potrafi dźwiękiem malować niesamowite obrazy idealnie odzwierciedlające tajemniczy klimat Islandii. Na swoich koncertach zabiera publiczność w magiczną podróż po subtelnych dźwiękach. Atmosfera jaką tworzy dostarcza słuchaczom niesamowitych wręcz doznań.

Pomimo swego młodego wieku Olafur ma za sobą konceryt na największych muzycznych festiwalach, udaną trasę koncertową z Sigur Ros po Europie, bez wątpienia można powiedzieć iż jest obecnie jednym z najważniejszych towarów eksportowych Islandii.

Polska publiczność mogła posłuchać na żywo kompozycji Olafura Arnaldsa przed ubiegłorocznym koncertem Sigur Ros w Warszawie gdzie wystąpił jako support oraz w trakcie tegorocznego OFF Festiwalu gdzie zagrał w nastrojowej scenerii Kościoła Ewangelickiego.

Odbiorcami muzyki młodego Islandczyka są w przeważającej większości młodzi ludzie do których według zamierzeń samego twórcy miała ona trafiać. Dzięki takim artystom jak on muzyka klasyczna dociera do młodzieży co bez wątpienia ma ogromny wpływ na zwiększenie ich wrażliwości nie tylko na muzykę ale na piękno w ogóle