Mynight.pl jest portalem powstałym z myślą o wszystkich, którzy lubią dobrze się bawić. Znajdziemy tam informacje na temat nadchodzących imprez w prawie wszystkich dużych miastach Polski. Oprócz tego spis lokali podzielonych na kategorie: klub/lounge, pub, kawiarnia, restauracja, night klub, itd... każdy z nich dokładnie opisany, dzięki czemu idąc do nowego miejsca wiemy czego można się spodziewać. 

Trzonem mynight.pl są fotografowie. Są oni zawsze obecni w najmodniejszych klubach, gdzie robią zdjęcia z imprez. Stali bywalcy klubów dobrze ich znają, a oni znają stałych bywalców. Zdjęcia zamieszczane są następnie na stronie, gdzie mogą być przeglądane przez zalogowanych użytkowników. Można je tagować, komentować, dodawać do profilu. 

Profil na mynight jest dość podobny do profili na innych portalach, nazwijmy to, społecznościowych. Można zamieścić swoje zdjęcie, podaje się datę urodzenia (specjalny licznik podaje ile zostało do urodzin danego użytkownika), znak zodiaku, miasto, jest skrzynka na wiadomości od pozostałych użytkowników. Czymś nowym jest zapisywanie się na imprezy. Użytkownik może się zapowiedzieć, że będzie w danym klubie i pozostali użytkownicy wchodząc na opis imprezy tematycznej widzą listę osób, które to zrobiły. 

Jest to dość praktyczna strona, pozwalająca być na bieżąco z tym co się dzieje w naszym mieście. Można dzięki niej zaplanować wieczór unikając bezsensownego włóczenia się od klubu do klubu i płacenia wstępu tylko po to, żeby się przekonać, że akurat dzisiaj gra DJ, którego się nie lubi. 

Poza tym na mynight.pl zwyczajnie wypada być.