MySims Agents to pozycja należąca do gatunku logicznych gier akcji. Tytuł ten przygotowany został w dwóch różnych wersjach na Nintendo Wii oraz przenośną konsolkę Nintendo DS. Fabuła programu pozwala nam wcielić się w postać specjalnego agenta, którego zadaniem jest zapobiec realizacji złowieszczych planów Morcobusa - szefa kryminalnego półświatka.

Poprzez rekrutację simów, gdzie każdy z naszych podopiecznych cechować się będzie innymi zdolnościami, gracze tworzą drużynę, która będzie w stanie pokonać Morcobusa. Do jego kryjówki oraz szczegółów na temat jego planów doprowadzą nas liczne ślady i wskazówki, jakie przygotowali dla nas scenarzyści programu. Niejednokrotnie korzystać będziemy z narzędzi używanych do szczegółowej analizy miejsc zbrodni, dodatkowo będziemy otwierać zamki, włamywać się do komputerów i kolekcjonować inne, pomniejsze wskazówki.

Twórcy przygotowali szereg lokacji, w jakich toczyć się będzie fabuła gry. Dla przykładu zwiedzimy starożytną świątynię, nawiedzony dwór oraz chatkę umiejscowioną wysoko w połaciach górskich.

Więcej na gamelobby.pl