Notebooki są przede wszystkimi mobilnymi komputerami. Towarzyszą nam praktycznie wszędzie w szkole, pracy, podczas podróży, jednak bardzo często wykonywanie wielu czynności za pomocą dotykowego Pada jest niewygodne.

Dlatego wiele osób decyduje się na zakup odpowiedniej myszki do laptopa. Wybór jest  trudny, gdyż chcemy żeby była nie tylko wygodna i wielofunkcyjna, ale przede wszystkim designerska. Myszka Icon 7 Evolution jest bardzo ciekawym produktem. Nie tylko jest designerska ale lekka i wygodna. Na dodatek jest dwustronna i może być pilotem do prezentacji. Dzięki przyporządkowywaniu odpowiednich funkcji do przycisków możemy zrobić z niej pilota do komputera.  Jej wielką zaletą jest przede wszystkim wielofunkcyjność oraz małe rozmiary, dzięki czemu zmieścimy ją do każdej aktówki czy torby.To co mnie zaskoczyło to funkcja umożliwiająca przyczepienie jej do laptopa i podładowanie baterii, co jest dla mnie bardzo przydatną nowinką technologiczną.   Jedyne co nas może wystraszyć to jej cena. 250 złotych jak za tej klasy myszkę nie jest dużo. Z drugiej strony czy warto płacić aż taką kasę za wielofunkcyjną myszkę? Myślę, że tak gdyż posiadamy dwa w jednym i pilota i urządzenie wskazujące.

Ciekawą alternatywą może okazać się myszka Microsoft Arc Mouse. To co ją charakteryzuje to przede wszystkim minimalizm. Będzie dodatkiem do naszego komputera, który doda mu osobistego uroku. Podczas podróży możemy ją założyć, dzięki czemu w naszej torbie zajmie dużo mniej miejsca.  Cena nie jest wysoka jak na tej klasy sprzęt, zapłacimy około 200 złotych.

Ciekawie prezentuje się również  Logitech Cordless Mouse for Bluetooth. To co przyciągnęło moją uwagę to przede wszystkim jej kolor. Odblaskowy niebieski przyciąga naszą uwagę już z daleka. Plusem jest również fakt, iż łączy się bezpośrednio z bluetooth w naszym komputerze, dzięki czemu nie musimy mieć dodatkowego odbiornika. Wygodny, ergonomiczny kształt ułatwia nam wykonywanie różnych czynności. Przeciętnie zapłacimy za nią około 150 złotych co jak za tej klasy sprzęt nie jest dużo.  Osobiście ja bym wybrała myszkę Icon 7 Evolution ze względu na jej wielofunkcyjność i ciekawy wygląd. Jednak ostateczny wybór należy do Was!