Obecnie na rynku jest dostępnych coraz więcej produktów związanych z komputerami. Kolorowe myszki, specjalne klawiatury dla graczy czy wreszcie tablety. Jednak bardzo mało osób korzysta z trackballi. Jednak urządzenia te wbrew pozorom są bardzo przydatne szczególnie dla osób, które używają różnorodnych programów graficznych.

Logitech Trackman Wheel jest urządzeniem, które na pierwszy rzut oka może nas zniechęcić swoim zewnętrznym wyglądem. Przede wszystkim szaro- czerwona kolorystyka nie jest za bardzo atrakcyjna. Osoby ceniące sobie wyrafinowaną kolorystykę połączoną z minimalizmem nie będą zachwycone. Drugim punktem krytycznym jest toporność trackballa firmy Logitech. Jest to spore urządzenie wskazujące, które zajmuje trochę miejsca. Za design Trackaman Wheel dostaje jedynie 3 na 5 punktów.

Chociaż Logitech Trackman Wheel jest urządzeniem dosyć topornym to trzeba przyznać, że w miarę szybko zapomina się o wszystkich niedociągnięciach podczas pracy w programie do grafiki 3D. Duża czułość oraz doskonała precyzja ułatwiają nam tworzenie rozmaitych obiektów. Dlatego za funkcjonalność Logitech Trackman Wheel dostaje 5 na 5 punktów.

Technologicznie urządzenie to nie jest bardzo zaawansowane. Przyzwyczajona do bezprzewodowych klawiatur i kontrolerów doczepię się, że okablowanie jest uciążliwe. W końcu podłączanie go do portu usb może utrudnić nam prace, gdyż kabelek nie jest wcale taki długi. Szkoda, że nie zastosowano technologii bezprzewodowej bo i praca byłaby przyjemniejsza i milsza. Za mało zaawansowaną technologię urządzenie dostaje 3 na 5 punktów.

Reasumując
Logitech Trackam Wheel jest topornym i mało designerskim urządzeniem, które dzięki wysokiej czułości sprawi, że praca we wszystkich programach graficznych stanie się dużo łatwiejsza. Jednak gracze powinni pamiętać, że nie jest to kontroler do gier strategicznych, gdyż po krótkim czasie możemy się poważnie zdenerwować…