Mile i Dylan Weiss, miłośnicy ryku silników, porywających prędkości i nowoczesnych technologii, zapraszają do 8 najsławniejszych fabryk motocyklowych na świecie. Tylko na Discovery Channel poznasz ich niezwykłe historie, legendarne maszyny i najbardziej spektakularne tory wyścigowe.

Miliony ludzi jeździ na motocyklach, a kolejne miliony snuje fantazje o maszynach, które są symbolem wolności, niezależności i buntu. Nowy serial Discovery Channel Na pełnym gazie zabierze widzów 
w niezwykłą podróż, w najróżniejsze zakątki globu, by pokazać najsłynniejsze marki motocyklowe świata. Prowadzący program przedstawią rewolucyjne motocykle oraz ich mechanizmy. 

Każdy z odcinków serialu pozwoli sprawdzić, co dzieje się w fabrykach, zespołach wyścigowych, działach zajmujących się designem, badaniami oraz rozwojem. Odkryje, także jak to jest mknąć na tych cudownych maszynach po najlepszych motocyklowych trasach i torach wyścigowych.

W serialu pojawią się też wywiady przeprowadzone na wyłączność z ikonami motocyklowego świata, takimi jak: Massimo Tamburini, uważany za „Michała Anioła włoskiego designu motocyklowego”